Srí Lanka okruh + Htl. Royal Palms + Royal Island, Srí Lanka, 18.3.2018, Polopenze
Srí Lanka
Hotel:
starstarstarstarstar
Termín:
18.3. - 1.4.2018 (15 dní)
Strava:
Polopenze
Doprava:
letecky, Praha
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Srí Lanka okruh (5) + Htl. Royal Palms (2) + Royal Island (5)
Ubytování
Royal Palms:
Luxusní dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou velmi dobře vybavené s vlastním sociálním zařízením s velmi moderním designem, individuálně nastavitelnou klimatizací, TV/SAT s domácím videem, telefonem, minibarem, trezorem a vysoušečem vlasů.

Royal Island:
Všechny bungalovy jsou velmi vkusně zařízené, leží přímo na pláži, jsou vybavené koupelnou, TV, klimatizací, minibarem, telefonem, sejfem.
Poloha
Royal Palms:
Hotel se nachází přímo na pláži, 2 km od centra Kalutary, 40 km od mezinárodního letiště v Kolombu.

Royal Island:
Resort se nachází na ostrově s krásnou písčitou pláží a tyrkysovým mořem, leží přibližně 110 km od letiště a hlavního města Male.
Vybavení a služby
Royal Palms:
Hosté zde mají k dispozici hotelovou halu s recepcí, směnárnu, restauraci s mezinárodní i místní kuchyní, bar, bar u bazénu, coffee shop, diskotéku, konferenční místnost a místnost pro pořádání společenských setkání včetně jejich organizace, kadeřnický salon, relaxační centrum, prádelnu a butiky.

Royal Island:
V hotelu jsou k dispozici 2 restaurace, 4 bary, obchod se suvenýry, salón krásy a lékařská služba.
Sport a zábava
Royal Palms:
Venkovní bazén, jacuzzi, tenisové kurty, squashové kurty, hřiště na volejbal a badminton, tělocvičnu; na pláži je možné vyzkoušet některé z vodních sportů.Welness a Spa centrum s řadou přírodních procedur.

Royal Island:
Bazén, sauna, lázně, masáže, tenis, jacuzzi, masáže, billiard, fitness, squash, tenis, stolní tenis, volejbal, basketbal, badminton, šnorchlování, windsurfing, potápění, vodní lyže, skútr, večery s živou hudbou, disko a internetová kavárna.
Stravování
Polopenze
Doprava
Letecky
Program
1. den
PRAHA - KOLOMBO
Setkání skupiny na letišti v Praze, odbavení. Let do Kolomba s přestupem. Občerstvení v letadle.

2. den
KOLOMBO - SIGIRIYA
Přílet do Kolomba, setkání se zástupcem místní CK, transfer do hotelu v Sigiriya. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den
SIGIRIYA - POLONNARUWA - SIGIRIYA
Po snídani následuje výstup po 2 500 úzkých schodech na skalní pevnost Sigiriya, nazývané též Lví skála, na jejímž vrcholku se nachází pozůstatky velkolepého chrámu, který zde nechal v 5. stol. vystavět král Kashyapa. Kolem skály se rozprostírají rozlehlé vodní zahrady. Za obdiv také stojí světoznámé fresky „nebeských panen“, které se nacházejí v „kapse“ skály. Pokračování do Polonnaruwa, bývalého druhého hlavního města Srí Lanky, které vzniklo v 11. a 12. stol. Od roku 1982 patří toto město na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěva pozůstatků královského paláce a skalní jeskyně Gal Viharaya, kde se nacházejí stojící, ležící a sedící sochy Buddhy vytesané přímo do skla. Pokračování v prohlídce impozantních míst tohoto starobylého města, kde navštívíte např. chrám Shiva, Lotosové lázně, Audienční síň, Sochu krále Parakramabahu Velikého, který zde nechal vystavět jezero a sochy krále Parakrama Samudraya či pozůstatky Chrámu zubu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den
SIGIRIYA - DAMBULLA - MATALE - KANDY
Snídaně v hotelu. Přesun do Dambulla, což je jeskyní chrám, který byl postavem králem Walagambahu v 1. století před Kristem a patří mezi světové dědictví UNESCO. Je to největší a nejlépe zachovalý jeskynní chrámový komplex na Srí Lance. Skála se tyčí 160 m nad okolními pláněmi. Je zde více než 80 dokumentovaných jeskyní. Hlavní atrakce jsou rozloženy do pěti jeskyní, které obsahují sochy a obrazy. Obrazy se zejména týkají Buddhy a jeho života. Nalezneme zde 153 soch Buddhy, 3 sochy králů Srí Lanky a 4 sochy bohů a bohyň. Po prohlídce následuje transfer do Matale, kde navštívíte zahrady s kořením, díky kterému je Srí Lanka celosvětově proslulá. Budete mít možnost se podívat, jak se pěstují různé druhy koření a také jak se posléze zpracovávají. Pokračování do Kandy, posledního hlavního města Srí Lanky, jehož počátky sahají až do 14.stol a patří mezi světové dědictví UNESCO. Jméno „Kandy“ vyvolává představy o kráse a velkoleposti. Mnohé z legend, tradic jsou obdivovány pro svoji jedinečnost. Město je protkáno sítí buddhistických chrámů, z nichž nejznámější je chrám Buddhova zubu. Nezapomeňte navštívit místní bazar, umělecké a řemeslné dílny, museum a kulturní vystoupení. Večeře a přenocování v hotelu.

5. den
KANDY- PERADENIYA - PINNAWALA - NUWARA ELIYA
Snídaně v hotelu, přesun z Kandy do Peradeniya, kde se na 147 hektarech nachází přes 300 druhů orchidejí, léčivých rostlin a vzácných stromů, včetně obrovských palem. Dříve sloužila jako královská zahrada, kterou nechal roku 1371 vytvořit král Wickeamanahu III. Transfer z Peradeniya do Pinnawala do sloního sirotčince. Ten zde vznikl v roce 1975 za podpory vlády se sedmi sirotky slonů, dnes se jich tu v celém komplexu volně pohybuje kolem padesáti. Hlavním úkolem sirotčince je vychovávat a ochraňovat mláďata slonů, která přišla o svoji matku. Úspěchy sirotčince jsou známe po celém světě. Bylo o něm dokonce napsáno i několik knih a článků v několika světových jazycích. Za návštěvu stojí krmení slonů pomocí dětské láhve a koupání v nedaleké řece. Přejezd do Nuwara Eliya, tzv. sídla boháčů, kde se nachází jedno z nejlepších 18 jamkových golfových hřišť v Asii. Především je ale tato oblast známá svými čajovými plantážemi a produkcí jednoho z nejlepších čajů na světě – cejlonského čaje. Večeře a přenocování v hotelu.

6. den
NUWARA ELIYA - YALA - TISSAMAHARAMA
Snídaně v hotelu. Transfer do Yale, největšího národního park na Srí Lance, který má rozlohu 1259 km čtverečních. Nachází se v rohu jihovýchodní části ostrova a je odtud nádherný výhled na oceán. Park je domovem mnoha druhů zvířat jako jsou sloni, divoká prasata, divoké buvoly, levharti, medvědi, jeleni a krokodýli. Na své si přijdou i milovníci různých druhů ptactva. Transfer do Tissamaharama, večeře a přenocování v hotelu.

7. den
TISSAMAHARAMA - GALLE
Snídaně v hotelu, pokračování do Galle, který patřil mezi nejstarší přístav na Ceylonu a má bohatou historii. Byl centrem holandského režimu v 17 století a majestátní pevností Galle, což přináší svědectví tohoto faktu. Město Gale je jedno z udržovaných koloniálních území jihovýchodní Asie a bylo zapsáno mezi světové dědictví UNESCO. Holandské muzeum a holandský kostel patři mezi dvě nejnavštěvovanější atrakce v Galle. Město je také známé díky své jemné domácí výrobě krajky a řezbářství. Poslední zastávkou bude místo, kde dochází k líhnutí želv. Transfer do plážového hotelu. Ubytování. Nocleh.

8. den
POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU
Polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Možnost fakultativních výletů. Nocleh.

9. den
POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU - KOLOMBO
Polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. V odpoledních hodinách transfer na letiště v Kolombu.

10. - 13. den
MALEDIVY
Polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Nocleh.

14. den
MALEDIVY - PRAHA
Polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet.

15. den
PRAHA
Pokračování letu do Evropy. Přílet do Prahy. Konec programu.
Cena zahrnuje
- zpáteční letenku Praha – Kolombo / Male s přestupem
- letištní poplatky ve výši 11500,- Kč Kolombo + Male
- 5x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji v 3-4* hotelech na okruhu
- 2x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji na Srí Lance v HTL Royal Palms
- 5x ubytování s polopenzí ve 4/5* hotelu na Maledivách
- transfery klimatizovanými autobusy na Srí Lance
- transfer rychlolodí na Maledivách
- prohlídky dle programu během okruhu VČETNĚ VSTUPŮ
- služby místního průvodce a asistence místní CK
- služby profesionálního průvodce CK Time Travel
na Srí Lance od 6 osob
- povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zák. č 159/99b
Cena nezahrnuje
- vízum na Srí Lanku USD 35 (lze sjednat přes Time Travel 1.100,-kč)
- spropitné
- cestovní pojištění (lze sjednat fakultativně)
- fakultativní výlety
Pořadatelem tohoto zájezdu je TIME TRAVEL s.r.o., IČ 49356861.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.