Maledivy | Pobytové, poznávací zájezdy v exotice | Time Travel
+420 261 219 316-9 Po-Pá: 9:00 - 17:00

Maledivy

Maledivy

O destinaci

Maledivy jsou snovou destinací pro milovníky nedotčené přírody, průzračné vody a bílého korálového písku. Veškeré superlativy, které slyšíte o Maledivách, jsou pravdivé. Pokud chcete zažít ráj, pak jsou Maledivy tím správným místem. Kokosové palmy, bílý písek, průzračné moře plné ryb a korálů, tradiční kultura, výjimečná kuchyně a pohostinní místní obyvatelé jsou zárukou nezapomenutelné dovolené.  Maledivy byly ve starověku obchodní křižovatkou a vliv kultur Srí Lanky, Malajsie, Indie, Afriky a Indonésie je na ostrově patrný.

Na 19 korálových atolů a menších, přibližně 120 ostrovů (z celkového množství 1200 ostrovů) se jezdí hlavně za fascinující rozmanitostí podmořského života. Tento potápěčský ráj vás uchvátí křehkými korálovými útesy s rozmanitými barevnými rybami, rostlinami i živočichy, z jejichž krásy vám bude přecházet zrak.  Po celý rok zde při šnorchlování potkáte žraloky velrybí, ale bát se jich rozhodně nemusíte. Jedí jen plankton a vás nechají na pokoji.  Pokud před nimi máte respekt a nechcete se s nimi potkat osobně, prozkoumejte je z lodi se skleněným dnem. Uvidíte také želvy obrovské, rejnoky, kraby a medúzy.  

Kromě žraloků se určitě musíte proletět hydroplánem, projet se tradiční maledivskou lodí (dhoni), a pokochat se světélkujícími plážemi a mořem. Tento vzácný přírodní úkaz (bioluminiscence) vzniká vlivem probíhající chemické reakce v mořských živých tělech a způsobuje světélkující moře.

Nudit se na Maledivách rozhodně nebudete. Maledivy jsou ideální romantickou dovolenou pro páry, ale i pro rodiny s dětmi. Poznejte tento nejníže položený ráj na zemi, kde vás nedotčená příroda spolu s korálovými plážemi o své výjimečnosti určitě přesvědčovat nemusí.

 

vlajka Maledivy

Maledivy - nejoblíbenější hotely

Zobrazit všechny nabídky