Mauricius | Pobytové, poznávací zájezdy v exotice | Time Travel
+420 261 219 316-9 Po-Pá: 9:00 - 17:00

Mauricius

Mauricius

O destinaci

Ostrov Mauricius je známý dlouhými bílými písčitými plážemi, sopečnými horami, deštnými pralesy, vodopády a korálovými útesy obklopujícími téměř celý ostrov a vytvářejícími průzračné, tyrkysové laguny s bohatým podmořským životem.

Pokud vám toto nestačí pro okamžitou rezervaci letenky, určitě vás přesvědčí multikulturní aspekt tohoto ostrova, kde se mísí kultury a náboženství Evropy, Číny a Indie. Na každém kroku se setkáte s vlivy Portugalska, Holandska, Británie a Francie. Po zrušení otroctví sem přišli dělníci z Indie a Číny a dodnes zde žijí a udržují kulturu potomci těchto dělníků. Tento kulturní mix spolu s neuvěřitelným přírodním bohatstvím dělá z ostrova Mauricius snovou destinaci.

Ostrov je proslulý svou oslnivou přírodní krásou s nádhernými horami, které je nejlepší zkoumat pěšky. Setkáte se s rostlinami, zvířaty a živočichy, které nenajdete nikde jinde na světě včetně vzácných divokých zvířat, jako je mauricijská obrovská želva, létající liška, růžový holub a poštolka. Ostrov je proslavený vyhynulým ptákem Dodo, který je dnes národním symbolem.

Během pobytu se vydejte na horu Le Morne Brabant, která je zařazena na Seznamu světového dědictví UNESCO.  Během koloniálního období hora sloužila jako úkryt uprchlých otroků. Podle legendy zde mnoho otroků ukončilo svůj život skokem z hory, protože nevěřili vojákům přinášející v roce 1835 zprávu o konci otroctví. Nesmíte minout přírodní park La Vanille s obřími želvami a komplex budov Aapravasi Ghat (UNESCO památka), kde žilo více než půl milionů indických dělníků, pracujících mezi rokem 1834 a 1920 na plantážích cukrové třtiny. Užijte si projížďky na katamaránu a výlety za čajem, rumem a vanilkou.

Odpočiňte si v ostrovním ráji, kde vás na každém kroku překvapí jeho ojedinělá přírodní krása, výjimečná kuchyně a usměvaví místní obyvatelé.

vlajka Mauricius

Mauricius - nejoblíbenější hotely

Zobrazit všechny nabídky