MAGICKÉ JAPONSKO | Pobytové, poznávací zájezdy v exotice | Time Travel
+420 261 219 316-9 Po-Pá: 9:00 - 17:00

MAGICKÉ JAPONSKO
S česky hovořícím průvodcem

cena od 114 998

MAGICKÉ JAPONSKO S VŮNÍ SAKURY A S ČESKY HOVOŘÍCÍM PRŮVODCEM
Od starověkých chrámů po futuristická města

10.04. – 22.04.2024
13 dní /10 nocí s odletem z Prahy
S česky hovořícím průvodcem

TOKIO – NIKKO – KAMAKURA – YOKAHOMA HAKONE – HORA FUJI – KJÓTO – UDŽI FUSHIMI – NARA OSAKA

Japonsko je jednou z nejstarších civilizací s rozmanitou historií, nádhernou přírodou a památkami. Nabízí fascinující zážitky, které nenajdete v žádné jiné části světa. Kultura tohoto císařství spojuje východní tradice a západní moderní pojetí světa. Samurajské meče, gejši, starověké chrámy a svatyně, ohromující hora Fuji, bambusový háj, vynikající japonská kuchyně, laskaví a přívětiví lidé. Poznejte rituální tradice a zvyky, které pro nás mají tajuplný nádech a které na vás dýchnou na každém kroku.

BONUS: Tranzitní výlet v Dauhá na cestě tam!

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. DEN, 10.04.        PRAHA – TOKIO

Setkání na letišti zhruba 3 hodiny před odletem. Odlet do Tokia s přestupem. Občerstvení v letadle.  

2. DEN, 11.04.        TOKIO

Přílet na mezinárodní letiště Narita ve večerních hodinách. Uvítání místní agenturou a transfer do hotelu v Tokiu. Příjezd do hotelu, ubytování. Volný večer (individuální večeře). Nocleh.

3. DEN, 12.04.        TOKIO (ASAKUSA, PARK UENO, CÍSAŘSKÝ PALÁC, TRH TSUKIJI)

Prohlídka čtvrtí Asakusa (Sensō-ji, Kaminarimon, Nakamise Road)

Snídaně v hotelu. V 10:00 hod. následuje odjezd na procházku čtvrtí Asakusa, která je velice oblíbená turisty a má atmosféru staršího Tokia s tradičními řemeslnými obchody a stánky s pouličním jídlem. Najdete zde typické japonské domky, pulzující krámky s tradičním japonským uměním a mnoho restaurací. Nejvíce navštěvovaným místem je proslulý buddhistický chrám Sensō-ji. Je nejstarším chrámem v Tokiu a je zasvěcený bohyni Kannon, bohyni milosrdenství, která je jedním z nepopulárnějších božstev v japonském buddhismu. Chrám postavený v 7. století se skládá z komplexu chrámových budov s nejznámějším chrámem Sensō-ji a dvěma vstupními bránami Hóźómon a Kaminarimom. Ve středu brány Kaminarimom je zavěšen rumělkový lampion o výšce 3,9 m a průměru 3,3 m. Neslavnější obchodní ulička Nakamise spojuje obě vstupní brány Kaminarimon a Hóźómon. Po prohlídce následuje oběd.

Po obědě pokračování s prohlídkou Tokia. Navštívíme park Ueno, Císařský palác (zvenčí) a trh TsukijiPark Ueno byl založen v roce 1873 a je prvním veřejným parkem otevřeným v Japonsku. Procházka v parku v období kvetoucích třešní je oblíbenou a dechberoucí  jarní událostí.

Současný Císařský palác (Imperial Palace) je postaven na místě bývalého edského hradu, který byl hlavním sídlem japonských šógunů. Císař Meidži, který přesunul své sídlo z Kjóta do Tokia, zde nechal postavit dřevěný palác, který za 2. světové války kvůli bombardování shořel. Dnešní palác byl postaven v roce 1968 v původním tradičním stylu. Palác obývá současná královská rodina a lze ho navštívit jen v den císařových narozenin a na začátku ledna.  

Tokijský centrální trh Tsukiji je jeden z největších rybích trhů v Japonsku. Byl otevřen v roce 1935 jako tradiční trh s mořskými plody, zeleninou a dalšími produkty. Je to jedno z míst, kde se o japonské kuchyni, dozvíte nejvíce. Najdete zde na 400 obchodů. Dnes je jedna část trhu tzv. vnitřní trh přesunut, protože původní místo přestalo vyhovovat. Dnešní rybí trh najdete nyní v Tozosu, asi 10 min jízdy od původního místa. Stále zde probíhá světově proslulá aukce tuňáků. Denně se na trhu zpracuje více než 400 různých druhů mořských plodů.  Večeře v místní sushi restaurací typu „all-you-can-eat“. Očekávaný návrat do hotelu je v 20:00 hodin. Nocleh.           

4. DEN, 13.04.        TOKIO – NIKKO – VODOPÁDY KEGON – JEZERO CHUZENJI – TOKIO

Snídaně. Odjezd v 08:30 hod. na celodenní výlet do města Nikko.

Nikko je město vzdáleno asi 125 km od Tokia a patří k nejnavštěvovanějším a nejposvátnějším místům v Japonsku. Je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Je známé svou nádhernou přírodou. Najdete zde zelené lesy, zvlněné kopce a dechberoucí vodopády, potoky a jezero. Během výletu navštívíme svatyni Nikko Tóšógú, která je zasvěcena slavnému šógunovi Tokugawovi lejasuovi – prvnímu šógunovi z rodu Tokugawa. Současná hlavní svatyně byla přestavěna v roce 1634 (původní stavba z roku 1617).  Na její přestavbě pracovalo po dva roky 15 000 řemeslníků. Majestátnost a krása tohoto díla měla demonstrovat bohatství a moc rodu Tokugawa. Svatyně je od roku 1999 zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Dnešní oběd vás učaruje – můžete se těšit na tradiční kulinářskou specialitu města Nikko – tzv. yuba, podávanou v místní restauraci. Mimo svůj jemný chuťový zážitek a popularitu, je yuba významnou místní specialitou i díky svému významu v historii Nikko.

Další zastávkou jsou vodopády Kegon, které jsou zařazeny mezi tři nejkrásnější vodopády Japonska. Voda padající z výšky 97 metrů sem přitéká z jezera  Chuzenji, které je nejvýše položeným přírodním jezerem v Japonsku, západně od města Nikko. V 18:30 hod. návrat do hotelu, kde na vás bude čekat mezinárodní večeře formou bufetu v hotelu. Nocleh.

5. DEN, 14.04.        TOKIO – KAMAKURA – YOKOHAMA – TOKIO

Snídaně.  Odjezd v 08:30 hod. na celodenní výlet do Kamakury a Jokohamy.

Tsurugaoka Hachimangu je nejvýznamnější šintoistická svatyně v Kamakurě. V roce 1063 ji založil Minamoto Yoriyoshi jako poděkování božstvu za vítězství v bitvě. Jeho potomek ji v roce 1180 rozšířil a přestěhoval na současné místo. Kamukara se následně stala v období 1185 -1333 hlavním městem. Dnes je svatyně považována za centrum dění a duši současného města. Oběd v místní restauraci.

Yokohama se nachází na ostrově Honšú, 30 km od Tokia. Je 2. největším městem v Japonsku a zároveň také jeho největším přístavem. Přestože bylo město poměrně zničeno velkým zemětřesením v roce 1923 a během 2. světové války, najdeme zde řadu pamětihodností. Navštívíme Čínskou čtvrť, která je jednou z největších a nejživějších v Japonsku.  Podíváme se také do čtvrti Minatomirai, která vznikla revitalizací původních doků. Zabavit se můžeme v řadě zábavních parků s ruskými koly, hotely a historickými budovami. V 18:30 hod. návrat do Tokia.

Následuje večeře s grilovanými mořskými plody a sashimi v místní restauraci typu „izakaya“ (je to termín používaný k popisu konkrétního druhu neformálního japonského podniku s občerstvením). Jídlo v izakayi bývá klasickou, jednoduchou stravou, která se těší širokému zájmu. Nocleh.

6. DEN, 15.04.         TOKIO – HAKONE (OWUKADANI A JEZERO ASHI)

Snídaně. Odhlášení z hotelu a odjezd v 08:30 hod. směr Hakone.

Prohlídka Hakone Yosegi Museum

Město Hakone je oblíbenou turistickou destinací díky mnoha horkým pramenům a výhledům na horu Fuji. Seznámíme se zde s tradičním místním řemeslem Hakone-Yosegi. Toto řemeslo, které u nás označujeme jako intarzie, přesně kombinuje barevně rozdílné kusy dřeva z různých stromů. Jejich složením vznikají nádherné vzory a obrazce.

Oběd v místní restauraci.

Prohlídka Ōwakudani, úžasného vulkanického údolí

Owakudani je údolí, které vzniklo okolo kráteru po výbuchu sopky Hakone cca před 3 000 let. Do Owakudani se snadno dostaneme pomocí lanovky. Kromě krásných výhledů na sopečné údolí se stále aktivními sirnými průduchy, ochutnáme místní oblíbenou specialitu tzv. černá vejce. Jsou to vejce uvařená s využitím horkých pramenů. Voda zde obsahuje vysoké množství síry a díky tomu skořápky vajec získají černou barvu a mají mírný sírový zápach. Podle místní tradice vám tato vejce prodlouží život o sedm let.

Plavba po jezerue Ashi a svatyně Hakone Shrine

Malebné jezero Ashi neboli Kakone Lake je největší jezero v prefektuře Kanagawa.

Od jezera jsou nádherné výhledy na posvátnou horu Fudji. Najdeme zde také řadu horkých pramenů. Využijeme možnosti projet se po jezeře a pokochat se nádherným okolím z paluby pirátské výletní lodi. Podíváme se do svatyně Hakone, jejíž založení se datuje do roku 757,  kdy v ní byla uložena tři božstva. Příjezd do hotelu v Hakone, ubytování. Večeře v hotelu. Nocleh.

7. DEN, 16.04.        HAKONE – HORA FUJI (OSHINA HAKKAI, JEZERO KAWAGUCHI) – HAKONE

Snídaně.  V 08:30 hod. odjezd za dalším cílem – posvátnou horou Fuji.

Prohlídka  Oshino Hakkai  - Oblíbená přírodní památka a turistické místo Oshino Hakkai, je tvořeno osmi poměrně hlubokými rybníky, do kterých přitéká pramenitá voda vyvěrající z hory Fuji. Dneska vás čeká oběd ve stylu „robatayaki“  (jídlo se připravuje před očima hostů) v tradičním japonském domě.

Prohlídka kvetoucích třešní sakura a okolí jezera Kawaguchi

Prohlédneme si kvetoucí stromy 'Somei-yoshino' s malými drobnými květy. Během sakurové sezóny kvetou po celém Japonsku všechny druhy krásných třešňových květů. Strom Somei-Yoshino (také známé jako třešeň Yoshino) patří v Japonsku k nejběžnějším. Následuje cesta autobusem do 5. stanice hory Fuji. Návrat do Hakone, následuje večeře v japonském stylu v hotelu. Nocleh.

8. DEN, 17.04.          HAKONE – KJÓTO FUSHIMI KJÓTO

Snídaně. Odhlášení z hotelu a odjezd v 08:45 hod. na nádraží JR Odawara Station v Hakone. Příjezd v 09:30 hod. V 10:07 hod. odjezd vysokorychlostním vlakem tzv. bullet train či shinkansen do Kjóta. Ve 12:12 hod. příjezd do Kjóta. Pokračování soukromým autobusem do oblasti Fushumi.

Ve 13: 00 hod. vás čeká oběd v palírně saké, kde se dozvíte spoustu informací o saké, jeho historii a výrobě.

Prohlídka svatyně Fushimi Inari.

Svatyně Fushimi Inari je velkolepá a dechberoucí šintoistická svatyně v jižním Kjótu, která je proslavena díky více než deseti tisícům červených bran torii. Svatyně je zasvěcena božstvu Inari, tedy bohu rýže, saké a prosperity a patronovi obchodu, obchodníků a výrobců. Nachází se na úpatí hory Inari a zahrnuje mnoho dalších dílčích menších svatyní, které se rozprostírají územím o délce čtyři kilometry až na horu o výšce 233 metrů. Každá z bran svatyně byla darována japonským podnikatelem nebo jedincem v naději, že se mu dostane štěstí a bohatství. Jméno dárce je napsáno černým inkoustem na každé bráně.

V 17:00 hod příjezd do hotelu, ubytování. Večeře v místní restauraci. Nocleh.

9. DEN, 18.04.         KJÓTO – UDŽI KJOTO

Snídaně.  V 09:00 hod. následuje prohlídka měst Kjóto a Udži.

Chrám Uji Byodoin je buddhistický chám ve městě Udži v prefektuře Kjóto. Byl postaven v roce 998 jako venkovské sídlo ministra Minamoto no Šigenobua. V roce 1052 byl přeměněn na chrám. Nejslavnější částí chrámu je Fénixova síň, někdy nazývaná  Amidalova síň, kde je uchována velká socha Budhy. Pro svůj kulturní význam je chrám vyobrazen na japonské desetijenové minci. Bjódóin byl v prosinci 1994 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO a je také japonským národním pokladem. Další zastávkou je chrám Kiyomizu a oblast Higashiyama (Sannennzaka, Gion). Oběd v místní restauraci.

Chrám Kiyomizu je posvátný buddhistický chrám v Kjóotu, který byl založen v roce 778. Jeho jméno je odvozeno od vodopádu uvnitř chrámového komplexu. Hlavní budova s rozlehlou terasou a stovkami dřevěných sloupů přitáhne vaši pozornost. Od roku 1994 je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Oblast Higashiyama je jednou z nejlépe zachovalých historických čtvrtí města. Pocítíte zde atmosféru starého a tradičního Kjóta. Najdete zde mnoho malých obchůdků, úzké uličky, dřevěné domky s místními specialitami, keramikou, řemesly a suvenýry.

Podíváme se do nejslavnější čtvrti Gion plné kaváren, čajoven, restaurací a zahrad. Je to čtvrť, která byla, a stále je, centrem gejš. Možná se vám poštěstí setkat se touto dávnou japonskou tradicí gejš během pobytu v této čtvrti. Podíváme se i do komplexu svatyně Yasaka s krásnou zahradou.

Večeře je v místní pivnici. Návrat do hotelu. Nocleh.

10. DEN, 19.04.        KJÓTO

Snídaně.  Dnešní den začíná v 09:00 hod. odjezdem na další prohlídku v Kjótu. Navštívíme komplex buddhistického chrámu Kinkakuji, který je proslavený díky Zlatému pavilonu, dvoupatrové budově se zlatými plátky. Stojí na břehu jezera a uchovávají se zde ostatky Buddhy. Pavilon shořel v roce 1950 a opět byl postaven v roce 1955 jako věrná kopie a pokryt zlatem. Je zapsáný na Seznamu světového dědictví. Podíváme si na hrad Nijo, který byl postaven v roce 1603 šógunem Iejasu Tokugawou s cílem chránit Kjótský císařský palác. Sloužil jako místo odpočinku. Krátce sloužil i jako císařský palác. V roce 1994 byl zařazen na Seznam světového dědictví UENSCO. Oběd v místní restauraci.

Na závěru dne vás čeká jedno z nejfotografovanějších míst v Kjótu - nádherná oblast Arashhiyama s úžasným bambusovým hájem a projděte se i k ikonickému mostu Togetsukyo.

Při prohlídce bambusového háje v oblasti Arashiyama se ocitnete v jiném světě. Po uspěchaném shonu velkoměst se budete procházet – přestože je zde spousta lidí – v jednom z nejklidnějších míst Japonska. Sluneční paprsky spolu s šuměním bambusů vás uvede do dokonalého klidu. Večeře v místní restauraci typu „izakaya“. Nocleh.

11. DEN, 20.04.         KJÓTO – PARK NARA – OSAKA

Snídaně.  Odhlášení z hotelu a v 09,00hod transfer do města Nara. Návštěva chrámu Todaiji a parku Nara, domovem stovek volně se potulujících jelenů. Chrám Todaiji byl postaven v roce 752. Hlavní budova byla až donedávna největší dřevěnou budovou na světě, i přesto, že rekonstrukce v roce 1692 snížila jeho velikost o dvě třetiny. Uvnitř chrámu je 15 metrů vysoký bronzový Buddha. Chrám Todaiji byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 1998.  Oběd v místní restauraci. Následuje prohlídka buddhistického chrámu Horyuji, založeného v roce 607. Přestože v roce 670 celý komplex po zasažení bleskem shořel, je stále po jeho znovu vystavění, považován za nejstarší dřevěnou stavbu na světě. V roce 1993 byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. V 17:00 hod. příjezd do Osaky, ubytování v hotelu. Odjezd na večeři do místní restaurace. Nocleh.

12. DEN, 21.04.         OSAKA – PRAHA

Snídaně. Volný den v Ósace, třetím největším městě v Japonsku. Užijte si čtvrť Namba s nákupním oblastí Shinsaibashi s řadou nákupních pasáží, obchodů a restaurací s místními delikatesami. Oběd – fakultativně. V brzkých odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do Prahy s přestupem. Občerstvení v letadle.

13. DEN, 22.04.         PRAHA

Přílet do Prahy v rannich hodinách. Konec programu.

*změna programu vyhrazena*


BONUS: Tranzitní výlet v Dauhá na cestě tam!

 

 

CENA ZAHRNUJE:

 • zpáteční letenku Praha - Tokio / Osaka vč. odbaveného zavazadla
 • 10x ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji v 4* hotelech v Tokiu, Hakone, Kjótu a v Osace (Tokio -  4 noci, Hakone - 2 noci,  Kjóto - 3 noci, Osaka  - 1 noc)
 • 9x oběd během zájezdu
 • 7x večeře během zájezdu
 • soukromé transfery podle programu vč. veřejné dopravy (vlakem shinkansen)
 • prohlídky a vstupy dle programu
 • asistenci místní CK
 • službu česky mluvící průvodkyně po celou dobu zájezdu
 • asistenci místního, anglicky hovořícího průvodce

 


CENA NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění – informace v CK
 • stravování nad rámec programu
 • nápoje během jídel
 • individuální výdaje

Termíny

Termín Dny Odlet Cena / dospělý
10.04.2024 - 22.04.2024 0 PRAHA Vyprodáno
Termín Dny Odlet Cena / dospělý