Zanzibar | Pobytové, poznávací zájezdy v exotice | Time Travel
+420 261 219 316-9 Po-Pá: 9:00 - 17:00

Zanzibar

Zanzibar

O destinaci

Na tropickém ostrově Zanzibar (svahilsky Unguja) se budete cítit jako v ráji. Mísí se zde kulturní vlivy z celého světa včetně Indie, Evropy, Afriky a Středního východu a tato rozmanitost z něj dělá jedinečné a výjimečné místo na světě.

Ostrov nabízí nekonečné množství zážitků, které jen čekají na své odhalení. K odpočinku lákají tyrkysové vlny, bílé písečné pláže a jedinečný podmořský svět.

Pokud si budete chtít odpočinout od nekonečných pláží, vydejte se do uliček Kamenného města, kde, jak správně podle názvu hádáte, byl kámen používán pro stavbu mnoha budov a domů. Díky směsi evropských, arabských, indických, perských a afrických paláců, kostelů a mešit bylo město v roce 2000 zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Obdivovat budete zanzibarské řemeslo. Po celém ostrově najdete nabídku tradičních oděvů sarong nebo kanga, dřevěných zvířat, ručně vyráběné kosmetiky a hlavně koření, které doslova voní po celém ostrově.

Obchod s kořením zde má dlouhou historii a právě díky ochodu hlavně s hřebíčkem vděčí ostrov za své označení Ostrov koření. Zajeďte se podívat na některou z rodinných farem, kde voní muškátový oříšek, hřebíček, vanilka, skořice, kardamom, pepř, citronová tráva, oregano a mnoho dalších druhů. Bez voňavého koření z ostrava zkrátka nesmíte odjet.

vlajka Zanzibar

Zanzibar - nejoblíbenější hotely

Zobrazit všechny nabídky