SRÍ LANKA (OKRUH + POBYT) & MALEDIVY | Pobytové, poznávací zájezdy v exotice | Time Travel
+420 261 219 316-9 Po-Pá: 9:00 - 17:00

SRÍ LANKA (OKRUH + POBYT) & MALEDIVY
Perla Indického oceánu a plážový ráj

cena od 0

SRÍ LANKA (OKRUH + POBYT) & MALEDIVY
Perla Indického oceánu a plážový ráj

30.01.2024 - 13.02.2024
05.02.2024 - 19.02.2024
03.03.2024 - 17.03.2024

5 noci okruh / 3 noci pobyt Srí Lanka /4 noci Maledivy

PROGRAM ZÁJEZDU:

 1. DEN: PRAHA – KOLOMBO

 Odlet z Prahy do Kolomba s přestupem. Občerstvení v letadle.

 1. DEN: KOLOMBO LETIŠTĚ -  HABARANA

Přílet na mezinárodní letiště Bandaranaike v Kolombu a setkání s průvodcem. Transfer z letiště do do Habarany, během cesty návštěva  Pinnawala -  sloního sirotčince. Ten zde vznikl v roce 1975 za podpory vlády se sedmi sirotky slonů, dnes se jich tu v celém komplexu volně pohybuje kolem padesáti. Hlavním úkolem sirotčince je vychovávat a ochraňovat mláďata slonů, která přišla o svoji matku. Úspěchy sirotčince jsou známe po celém světě. Bylo o něm dokonce napsáno i několik knih a článků v několika světových jazycích. Za návštěvu stojí krmení slonů pomocí dětské láhve a koupání v nedaleké řece. Příjezd do hotelu. Ubytování. Odpoledne následuje prohlídku vesnice Habarana, projížďka vozem taženým voly, procházka, ukázka kultury vesnice.

Zapojení se do tradičního obřadu. Návštěva místního vesnického rodinného domu, patřícího farmářské rodině. Zapojení se do vaření 3-4 vegetariánských kari a pařené rýže. Jídlo bude stačit pro mnichy v chrámu, hostující rodinu a samozřejmě návštěvníky. Návrat do hotelu.

 1. DEN: HABARANA - SIGIRIYA - POLONNARUWA

Po snídani odjezd do Sigiriye, výstup po 2 500 úzkých schodech na skalní pevnost Sigiriya, nazývané též Lví skála, na jejímž vrcholku se nachází pozůstatky velkolepého chrámu, který zde nechal v 5. stol. vystavět král Kashyapa. Kolem skály se rozprostírají rozlehlé vodní zahrady. Za obdiv také stojí světoznámé fresky „nebeských panen“, které se nacházejí v „kapse“ skály.

Odpoledne pokračování do Polonnaruwa, bývalého hlavního města Srí Lanky, které vzniklo v 11. a 12. stol. Od roku 1982 patří toto město na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěva pozůstatků královského paláce a skalní jeskyně Gal Viharaya, kde se nacházejí stojící, ležící a sedící sochy Buddhy vytesané přímo do skla. Pokračování v prohlídce impozantních míst tohoto starobylého města, kde navštívíte např. chrám Shiva, Lotosové lázně, Audienční síň, Sochu krále Parakramabahu Velikého, který zde nechal vybudovat jezero a sochy krále Parakrama Samudraya či pozůstatky Chrámu zubu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

 1. DEN: SIGIRIYA – DAMBULLA – KANDY

Snídaně v hotelu. Přesun do Dambulla, což je jeskyní chrám, který byl postavem králem Walagambahu v 1. století před Kristem a patří mezi světové dědictví UNESCO. Je to největší a nejlépe zachovalý jeskynní chrámový komplex na Srí Lance. Skála se tyčí 160 m nad okolními pláněmi. Je zde více než 80 dokumentovaných jeskyní. Hlavní atrakce jsou rozloženy do pěti  jeskyní, které obsahují sochy a obrazy. Obrazy se zejména týkají Buddhy a jeho života. Nalezneme zde 153 soch Buddhy, 3 sochy králů Srí Lanky a 4 sochy bohů a bohyň. Po prohlídce následuje transfer do Matale, kde navštívíte zahrady s kořením, díky kterému je Srí Lanka celosvětově proslulá. Budete mít možnost se podívat, jak se pěstují různé druhy koření a také jak se posléze zpracovávají. Pokračování do Kandy, posledního hlavního města Srí Lanky, jehož počátky sahají až do 14.stol a patří mezi světové dědictví UNESCO. Jméno „Kandy“ vyvolává představy o kráse a velkoleposti. Město je protkáno sítí buddhistických chrámů, z nichž nejznámější je chrám Buddhova zubu. Nezapomeňte navštívit místní bazar, umělecké a řemeslné dílny, museum a kulturní vystoupení. Večeře a přenocování v hotelu.

 1. DEN: KANDY - PERADENIYA - NUWARA ELIYA

Snídaně v hotelu, přesun z Kandy do Peradeniya, kde se na 147 hektarech nachází přes 300 druhů orchidejí, léčivých rostlin a vzácných stromů, včetně obrovských palem. Dříve sloužila jako královská zahrada, kterou nechal roku 1371 vytvořit král Wickeamanahu III. Přejezd vlakem (v případě změn, například stávky nebo přírodní kalamity se pojede autobusem po dálnici) do Nuwara Eliya, tzv. sídla boháčů, kde se nachází jedno z nejlepších 18 jamkových golfových hřišť v Asii. Především je ale tato oblast známá svými čajovými plantážemi a produkcí jednoho z nejlepších čajů na světě – cejlonského čaje. Večeře a přenocování v hotelu.

 1. DEN: NUWARA ELIYA – YALA PARK

Snídaně v hotelu. Transfer do Yale, největšího národního parku na Srí Lance, který má rozlohu 1259 km2. Nachází se v rohu jihovýchodní části ostrova a je odtud nádherný výhled na oceán.  Následuje jeep safari. Park je domovem mnoha druhů zvířat jako jsou sloni, divoká prasata, divocí buvoly, levharti, medvědi, jeleni a krokodýli. Na své si přijdou i milovníci různých druhů ptactva, jelikož se tu vyskytuje velké množství plameňáků, racků, bažantů, kormoránů a pávů.

 1. DEN: YALA PARK - GALLE

Snídaně v hotelu, pokračování do Galle, který patři k nejstarším přístavům na Ceylonu a má bohatou historii. Město Galle je jedno z udržovaných koloniálních území  jihovýchodní Asie a bylo zapsáno mezi světové dědictví UNESCO. Holandské muzeum a holandský kostel patři mezi dvě nejnavštěvovanější atrakce v Galle. Město je také známé díky své jemné domácí výrobě krajky a řezbářství. Poslední zastávkou bude místo, kde dochází k líhnutí želv. Transfer do plážového hotelu. Ubytování. Nocleh.

       8.-9.  DEN: POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU

Srí Lanka má skoro třináct tisíc kilometrů širokých písčitých pláží, kde jsou chráněné zátoky a malé zálivy různých tvarů, velikostí a barev. Více populární pláže jsou na jihozápadě Srí Lanky, i když lehce přeplněné, mohou se chlubit dvěmi z nejlepších pláží na šnorchlování. Jestli jde o šnorchlování v křišťálově čisté vodě nebo potápění se u blízkých útesů, plavání s delfíny v Kalpitiya, pozorování velryb nebo potápění se u korálových útesů, Srí Lanka má všechno.

Polopenze nebo all inclusive služba za příplatek. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Možnost fakultativních výletů. Nocleh.

 1. DEN: INDICKÝ OCEÁN - KOLOMBO - MALE

Snídaně. Transfer na letiště v Kolombu, odlet do Male. Po příletu transfer do vybraného hotelu na Maledivách. Ubytování. Využívání služeb hotelu. Nocleh.

     11.-13. DEN: MALEDIVY 

Polopenze nebo all inclusive služba za příplatek. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Možnost fakultativních výletů. Nocleh.

 1. DEN: MALEDIVY

Polopenze nebo all inclusive služba. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Check out. V odpoledních hodinách transfer na letiště.

 1. DEN: INDICKÝ OCEÁN - KOLOMBO - PRAHA

Let do Evropy s přestupem. Přílet do Prahy. Konec programu.


 Cena zájezdu zahrnuje:

 • zpáteční letenka Praha -  Colombo - Male - Praha
 • ubytování v hotelu 3*-4* s polopenzí během okruhu ve dvoulůžkových pokojích
 • ubytování 3 noci v plážovém resortu dle výběru s polopenzí
 • nealkoholické nápoje během polopenze na okruhu,
 • vstupy během okruhu ( Yala park, Sigiriya, Dambulla … )
 • transfery klimatizovaným autobusem
 • přejezd vlakem Kendy – Nuwara Eliya – jedna z nejkrásnějších vlakových cest světa
 • během okruhu návštěva tradiční vesnice, zahrady koření s ochutnávkou, jeskynního chrámu Dambulla, skalní pevnosti Sigiriya, botanické zahrady, čajové plantáže a národní park Yala a další.
 • český průvodce během okruhu
 • ubytování 4 nocí s polopenzí ve vybraném hotelu na Maledivách
 • zpáteční transfer lodí na Maledivách

 


Cena zájezdu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • late check out
 • vízum na Srí Lanku

 

 

Termíny

Termín Dny Odlet Cena / dospělý
Termín Dny Odlet Cena / dospělý