Často kladené dotazy | Pobytové, poznávací zájezdy v exotice | Time Travel
+420 261 219 316-9 Po-Pá: 9:00 - 17:00

Často kladené dotazy

Nejčastěji Vás zajímá

  • Úvod
  • Často kladené dotazy

Co děláme

Vybíráte dovolenou a potřebujete pomoci s destinací nebo termínem? Pak se neváhejte obrátit přímo na nás. Jsme tu pro vás a velmi rádi s vámi vaše přání probereme. Navrhneme vám destinaci a termín přesně podle vašich potřeb a přání, tak, abyste si dovolenou co nejvíce užili. Připravíme pro vás dokonalou dovolenou na míru včetně letenek, hotelů a transferů.

Máme také bohaté zkušenosti s pořádáním svateb a svatebních cest a rádi vám s organizací těchto jedinečných cest pomůžeme.

Kontaktujte nás a my vám v rámci našich možností splníme vaše přání. Vaše spokojenost je pro nás prioritou.  

Ano, naše cestovní kancelář má uzavřenou smlouvu s Evropskou pojišťovnou na pojištění za škodu na zdraví nebo na životě, která vznikne v průběhu zájezdu námi pořádaným. Bližší informace najdete zde.

Naše cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u Evropské pojišťovny. Bližší informace najdete zde.

Ano, jsme členem Asociace cestovních kanceláří České republiky. Podrobnosti najdete zde.

Naše cestovní kancelář je tradičně známá svým profesionálním přístupem k cenám zájezdů. Každodenně hledáme cesty, abychom ceny zájezdů přiblížili našim klientům a našli pro vás ty nejvýhodnější ceny letenek a hotelů.

Ceny letenek jsou ovlivněny nabídkou a poptávkou. Pokud je zájem veliký anebo se jedná o vytížené období (např. Vánoce, svátky, víkendy), cena se může měnit i vícekrát za den. Pokud se vyprodají letenky za nižší cenu, musíme vzít letenky s vyšší cenou. Tak se může stát, že cena, kterou jsme vám poslali, nemusí následující den platit. Cenu vždy musíme ověřit v centrálním systému prodeje letenek a přepočítat podle aktuálního stavu. U již zaplacených letenek se cena nemění.

Ano. Zajistíme vám dovolenou a zájezd také v případě, že bydlíte mimo Českou republiku. Odlety máme kromě Prahy, Brna, Bratislavy také z Vídně a Mnichova. Zajistíme vám ale i odlety z dalších měst podle vašeho přání. Obraťte se na nás a vše s vámi vyřídíme.

Pojištění

Pokud se vám stane, že nebudete moci odletět např. z důvodu nemoci, nepojištěná letenka nebo zájezd u naší cestovní kanceláře vám propadne. Pro tyto situace doporučujeme se pojistit. Pojištění lze domluvit přes nás nebo si ho můžete zajistit přes pojišťovnu sami. Vrácená částka se bude lišit podle typu pojištěná a domluvené spoluúčasti. Doporučujeme také zdravotní pojištění v místě pobytu pro případ nemoci nebo nenadálé zdravotní indispozice.

Pojištění cestovních zavazadel je obsaženo v cestovním pojištění. Zahrnuje například škody na zavazadlech svěřených přepravci nebo odcizení věci stržením z ramene. Dle všeobecných pojistných podmínek zahrnuje škody na pojištěné věci svěřené dopravci při přepravě i odcizení cenností krádeží, pokud je měl pojištěný na sobě nebo při sobě.

Pokud máte cestovní pojištění a onemocníte covid-19, můžete na pojišťovně nárokovat případné stornopoplatky. Rozhodně doporučujeme se před každou cestou do zahraničí pojistit a ušetřit tak za stornopoplatky. Aktuální informace o onemocnění covid-19 a cestování najdete zde 

Zrušení zájezdu

Zájezd můžete stornovat kdykoliv po uzavření smlouvy až do dne odjezdu. Dovolujeme si vás upozornit, že storno poplatky se mohou navyšovat dle počtu dní, které zbývají do odjezdu na dovolenou. Storno podmínky jsou vždy uvedené v obchodních podmínkách.

Pro tyto případy je třeba se připojistit buď přes nás nebo u vámi zvolené pojišťovny. Výše vrácené částky pak záleží na výši pojistky a vaší dohodnuté spoluúčasti. Pojistnou událost je třeba řešit s danou Pojišťovnou.

Na to nelze jednoduše odpovědět, protože záleží na mnoha okolnostech. V běžné situaci platí standardní obchodní podmínky a pojištění.

Letenky, letiště

Do EU vám stačí občanský průkaz. V případě cest mimo EU si musíte zajistit platný pas a vízum do dané destinace sami. Informace jsou k dispozici na webu MZV České republiky zde.

Ano, transfery jsou v ceně zájezdu vždy zahrnuty. Na letišti v destinaci vašeho pobytu vás bude očekávat náš domluvený místní partner. Konkrétní informace vždy najdete na našem cestovním voucheru.

Veškeré informace týkající se vaší cesty/dovolené vám posíláme na váš e-mail a to nejpozději 7 dní před odletem. Dostanete od nás elektronicky kompletní dokumenty, letenky a vouchery nutné pro vaši cestu. U charterové dopravy chodí pouze voucher a na základě vašeho osobního dokladu vám na letišti bude vydán palubní lístek.

Před koupí zájezdu či letenky je třeba si ověřit vstupní podmínky té dané země. Pokud potřebujete vízum, musíte si ho zajistit sami  na vlastní náklady. U našich zakoupených zájezdů, kde je potřeba vstupní vízum, které se dá zajistit předem, vám víza před odletem zajistíme my. U některých destinací lze víza zakoupit přímo na letišti při vstupu do dané země. Dotazy ohledně nutnosti víz vám rádi upřesníme.

Informace pro místo pobytu

Informace o očkování najdete na webu MZV ČR zde

Pokud dojde k nějaké problematické záležitosti týkající se vašeho pobytu, prosím kontaktujte nás ihned na našem telefonu nebo záležitost vyřešte s místní CK nebo naším delegátem (pokud ho v dané destinaci máme).