MAROCKÁ ODYSEA | Pobytové, poznávací zájezdy v exotice | Time Travel
+420 261 219 316-9 Po-Pá: 9:00 - 17:00

MAROCKÁ ODYSEA
S ČESKY HOVOŘÍCÍM PRŮVODCEM

cena od 0

MAROCKÁ ODYSEA - VŠECHNY BARVY KRÁLOVSKÉHO ORIENTU S ČESKY HOVOŘÍCÍM PRŮVODCEM

09.03. – 16.03.2024
8 DNÍ / 7 NOCÍ Z PRAHY

MARRÁKEŠ - BENI MELLAL - MEKNES - FES  - IFRANE - AZROU -  MIDELT - ERFOUD - POUŠT´ MERZOUGA - SOUTĚSKA TODRA - EL KELAA M´GOUNA - OUARZAZATE - AIT BEN HADDOU - MARRÁKEŠ

Maroko je oblíbeným cílem cestovatelů, ať už díky svému příjemně teplému počasí, ohromující přírodní scenérii, vynikající kuchyni, turisticky přívětivým městům či kultuře. Jeho nádherná a rozmanitá krajina vám umožňuje poznat zároveň hory pokryté ledem, tak pláže, ale i největší poušť světa – Saharu. S pobřežím jak u Atlantského oceánu, tak u Středozemního moře, Maroko fascinuje svou bohatou a různorodou směsicí kultur. Arabština, maurština, africké a evropské vlivy se mísí nejenom v jeho architektuře a jazycích, ale i po celém světě proslavené marocké kuchyni.

Během vaší nezapomenutelné cesty v této kouzelné zemi se budete cítit jako ve filmu, když budete prozkoumávat místa, kde byly natočeny světově proslulá díla  jako  „Lawrence z Arábie“, „Gladiátor“, nebo dokonce i televizní seriál  „Hra o trůny“." Vaše cestování Marokem s námi začíná a končí v Marrákeši, fascinujícím místě, kde můžete prozkoumat bohatou kulturu Maroka, tradiční řemesla a gastronomii. Je také výchozím bodem pro cesty do pouště Sahara a dalších krásných regionů Maroka.

Všechny ty úžasné a jedinečné zážitky jsou důvodem, proč turisté odjíždějí domů s nezapomenutelnými vzpomínkami.

PROGRAM ZÁJEZDU:

 1. DEN, 09.03. PRAHA - MARRÁKEŠ

Setkání na letišti 3 hodiny před odletem. Odlet do Marrákeše s přestupem. Přílet na mezinárodní letiště Menara. Po vyzvednutí zavazadel setkání s místním průvodcem a transfer do hotelu. Večeře v hotelu. Volný večer k načerpání energie pro nadcházející dny plné neuvěřitelných zážitků. Nocleh. 

 1. DEN, 10.03. MARRÁKEŠ

Snídaně v hotelu. Celý den se budete seznamovat s památkami druhého nejstaršího císařského města přezdívaného „Perla Jihu“. Marrákeš  je jedno z nejznámějších měst v Maroku a jedno z jeho hlavních turistických a kulturních center. Město je známé svým bohatým kulturním dědictvím, historickými památkami a živým tržištěm. Uvidíte některé z hlavních atrakcí a rysů Marrákeše.

Dnes vás uchvátí největší mešita v Marrákeši, nesoucí jméno Koutoubia, jejíž základní kámen byl položen roku 1158. Tato mešita je považována za nejdokonalejší islámskou stavbu v severní Africe. Dalšími navštívenými místy budou zahrady Menara, kde najdeme spoustu nádherných prvků, včetně umělého jezera a palác Bahia, muzeum tkalcovství a koberců Dar Si Said a Saadské hrobky, které jsou místem odpočinku více než 60 členů rodiny Saadi plus desítek dalších těl, o kterých se věří, že jsou šlechtici z jejich dvora. Mnoho hrobek postrádá nápis nebo jakýkoliv druh identifikace. Fakultativní oběd. V odpoledních hodinách vás čeká procházka pestrobarevným tržištěm nacházejícím se na proslulém Djemaa El Fna. K vidění je zde nejen nepřeberné množství různých výrobků, oblečení, koření či pokrmů, ale také pojídači ohně, věštci, obchodníci s kořením, různí vypravěči, zaklínači hadů či například krotitelé opic. Návrat do hotelu,večeře. Nocleh. 

 1. DEN, 11.03. MARRÁKEŠ - BENI MELLAL - MEKNES - FES

Snídaně v hotelu. Odhlášení z hotelu. Vaše dnešní cesta začíná přejezdem středním Atlasem do Fesu, nejstaršího císařského města, známého svým duchovním a vzdělávacím přínosem pro marockou kulturu. Projíždění berberskými vesnicemi vám poskytne pohled do tradičního způsobu života v Maroku a také příležitost k interakci s místními lidmi a k poznání jejich zvyků a tradic. Zastávka v Beni-Mellal s fakultativním obědem. Pokračování do města Meknes, známého též jako „marocké Versailles“, založeného na konci 17st. Meknes je známý svou dobře zachovanou historickou památkovou zónou a úchvatnou architekturou. Ve městě se nachází královský palác s nádhernými zahradami. Brána Bab Mansour je jednou z nejslavnějších a nejlépe zdobených bran v Maroku. Příjezd do hotelu v Fesu, ubytování. Večeře. Nocleh. 

 1. DEN, 12.03. FES

Fes je nejstarším a nejvýznamnějším ze 4 marockých královských měst a centrem marockého islámského vzdělání a kultury. Město má bohatou historii a je plné historických památek, mešit, madras a starověkých tržišť. Také je domovem slavné univerzity Al Quaraouiyine, založené v 9. století, která je považována za nejstarší univerzitu na světě.

Snídaně v hotelu. Vaši dnešní prohlídku začnete ve středověké medíně u madrasy Bou Inania (madrasa je arabské slovo pro jakýkoliv typ vzdělávací instituce, světské nebo náboženské, ať už pro základní výuku nebo vyšší vzdělání), která byla postavena v letech 1350-1355 n.l. a je jedinou v Maroku, která také fungovala jako kongregační mešita. Při další zastávce budete moci obdivovat veřejnou fontánu Nejjarine, stojící před budovou jednoho z nejzajímavějších muzeí ve Fesu. Samotná budova se nachází přímo v medíně, přičemž již ona sama by vystačila na vznik muzea. Jedná se o architektonicky nesmírně zajímavou stavbu s nádhernými dřevěnými detaily. Na střeše budovy se nachází příjemná kavárna s výhledem na medínu. Fontána Nejjarine původně sloužila k omývání, kdy návštěvníci prováděli rituální očistu, známou také jako wudu - úmyslné mytí rukou, nohou, úst, obličeje, nosu, hlavy a uší.

Před fakultativním obědem budete ještě moci zvenčí obdivovat krásu mešity Karaouine, která stojí za vidění díky neuvěřitelné architektuře a výzdobě, kterou lze nalézt v každém zákoutí mešity. Po pauze zakončíte dnešní prohlídku návštěvou staré medíny, kde budou k vidění tradiční řemesla vykonávaná dle starých orientálních tradic. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh. 

 1. DEN, 13.03. FES - IFRANE - MIDELT - ERFOUD - POUŠŤ MERZOUGA

Snídaně v hotelu. Odhlášení z hotelu. Dnes začíná vaše dobrodružná část zájezdu, kde poznáte všechny neuvěřitelné a rozmanité krásy této zvláštní země. Po snídani následuje cesta přes pohoří Atlas s měnící se krajinou a kulturou směrem k poušti Merzouga. Projedete cedrovými lesy středního Atlasu. Pokračování do Ifrane, okouzlujícího lyžařského střediska, často nazýváného "Švýcarsko Maroka", uprostřed nádherného cedrového lesa, abyste si užili jeho krásu a udělali si nezapomenutelné fotografie. Poté pokračujete do města Azrou, významného centra řemesla specializovaného na práci s cedrovým dřevem, kde uvidíte přátelské opice v cedrovém lese. Po průsmyku Zad  (2 178 m/7 146 stop) přijedete do Mideltu na fakultativní oběd. Pokračování do Erfoud údolím Ziz s bujnými palmovými háji, působivými soutěskami a s řadou opevněných vesnic. V Erfoud přesednete do džípů 4x4 a budete pokračovat v cestě k dnešnímu cíli, kterým je poušť Merzouga a její písečné duny. Pouštní safari je nezbytnou součástí každé cesty do Merzougy. Jízda na velbloudech při západu nebo východu slunce v tábořišti v Merzouze je magickým zážitkem. Tyto jízdy vám umožní prožít krásu pouštní krajiny a zažít jedinečný okamžik, kdy slunce vstupuje nebo vychází nad dunami Sahary. Je to jedna z nezapomenutelných aktivit, které můžete v Merzouze podniknout. Večeře a nocleh v luxusním pouštním táboře.

Merzouga je malá vesnice nacházející se v jihovýchodní části Maroka a je známá především díky svým písečným dunám a pouštní krajině. Je výchozím bodem pro dobrodružství v poušti Sahara a oblíbeným cílem turistů. V Merzouze si můžete užít několik zajímavých aktivit, včetně jízdy na velbloudech přes písečné duny, sledování nádherných západů slunce a východů slunce, ať už na hřebeni dun nebo během nočního kempování v poušti. Můžete také navštívit místní vesnice a získat pohled na tradiční způsob života berberských obyvatel této oblasti. Merzouga je také známá pro své festivaly, včetně festivalu hudby a kultury pouště, který přitahuje umělce z celého světa. Celkově je Merzouga fascinujícím místem pro ty, kteří chtějí zažít kouzlo pouště Sahara a prozkoumat její jedinečnou kulturu a krajinu

 1. DEN, 14.03. MERZOUGA - SOUTĚSKA TODRA - EL KELAA M´GOUNA - OUARZAZATE

Snídaně pod stanem v poušti. Rozloučení s pouští a odjezd do Tinghiru přes Rissani. Toto město je známé svými krásnými oázami, kaňony a tradiční marockou kulturou. Tinghir a jeho okolí nabízejí krásnou přírodu a bohatou kulturu, což činí toto místo atraktivním pro cestovatele, kteří chtějí prozkoumat autentickou stránku Maroka. Rissani je známé svými trhy, které jsou jedny z největších a nejživějších trhů v této části Maroka. Místní obyvatelé a obchodníci se scházejí, aby prodávali a nakupovali různé zboží, včetně potravin, textilu, keramiky a řemeslných výrobků. Je to skvělé místo pro nákupy a poznávání místní kultury. Zde se pěstují datle, fíky a jiné plodiny, což tvoří důležitý zdroj potravy pro místní obyvatele. Návštěva ruin Ksar Abbar a cestou Tinejdad, město v provincii Errachidia. Chvilka relaxace v soutěsce Todra. Tyto úžasné kaňony patří k nejhlubším, nejužším a nejúchvatnějším v Maroku. Jsou oblíbeným místem pro turisty a horolezce a nabízejí impozantní skalní formace a úchvatný výhled. Fakultativní oběd. Přejezd krásnou krajinou do Ouarzazate přes El Kelâa M´gouna, malé berberské město na úpatí Vysokého Atlasu, známé jako Roses, a údolím Dades s jeho kasby a ksary. Příjezd do Ouarzazate a ubytování. Večeře a nocleh v hotelu.                                

      7. DEN, 15.03. OUARZAZATE - AIT BEN HADDOU - MARRÁKEŠ

Snídaně v hotelu. Prohlídka města Ouarzazate s pěkně zdobenou pevností Taourirt (tzv. kasbou) se starým palácem a starou židovskou čtvrtí na východní straně města. Tato historická kasbah je jednou z nejznámějších v Ouarzazate a byla postavena v 19. století. Je známá svou tradiční architekturou a byla využita jako místo natáčení  pro několik známých filmů. Ouarzazate patří mezi nejdůležitější města na jihu Maroka. Bylo zařazeno do seznamu kulturních památek UNESCO. Je dobrým výchozím místem pro výlety do destinací Zagora a do pouštních oblastí plných písečných dun a oáz. Město je mezi turisty známé kvůli svému nádhernému centru. Mnoho lidí sem přichází zažít fantastické momenty na nedalekých dunách panenské Sahary. Odjezd do Aït Ben Haddou a návštěva ruin tohoto starověkého kasbah, prohlášeného za světové dědictví UNESCO. Toto je jedna z nejznámějších a nejvíce zachovalých kasbah v Maroku. Je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO a byla také použita jako filmové místo pro mnoho filmů. Natáčel se zde například film Lawrence z Arábie, Ježíš Nazaretský, Honba za klenotem Nilu, Gladiátor a naposledy i proslulý seriál  Hra o trůny. A tak se kasbě někdy říká „Hollywood v poušti“. Ouarzazate je známé jako "Hollywood Severu" a domovem několika filmových studií. Město bylo natáčecím místem pro mnoho známých filmů, včetně "Gladiátora" a "Hvězdných válek". Můžete si prohlédnout filmová studia a zjistit více o filmovém průmyslu v Maroku.

Fakultativní oběd. Pokračování zpět do Marrákeše přes průsmyk Tiz-In-Tichka (ve výšce 2260 metrů). Je zde velmi větrno, ale nabízí překrásné výhledy na zasněžené vrcholy Vysokého Atlasu. Budete během cesty okouzleni překrásnou marockou krajinou, jež vás zavede do města zážitků, magie, vůní a pohádek, do Marrákéše. Po příjezdu do hotelu budete ubytováni. Večeře. Nocleh. 

 1. DEN, 16.03. MARRÁKEŠ

Snídaně v hotelu. Toto ráno vám necháváme volno pro vaše vlastní aktivity, abyste ho mohli využít pro své osobní zájmy, zážitky a poslední nákupy suvenýrů před odjezdem na letiště. Užijte si svůj poslední den v této krásné destinaci a využijte ho k vytvoření dalších nezapomenutelných vzpomínek. Transfer na letiště Menara v Marrákeši a následný odlet s přestupem do Prahy. Konec programu. 

*změna programu vyhrazena*


CENA ZAHRNUJE:

 • zpáteční letenku Praha - Marrákeš s přestupem vč. odbaveného zavazadla
 • 2 noci s polopenzí v hotelu/riadu 4* v  Marrákeši (na začátku pobytu) + 1 noc
 • s polopenzí v hotelu/riadu 4*  Marrákeši (poslední noc v Maroku)
 • 2 noci s polopenzí v hotelu/riadu 4* ve Fesu
 • 1 noc s polopenzí v poušti v Merzougy
 • 1 noc s polopenzí v hotelu/riadu 4* v Ouarzazate 
 • všechny transfery klimatizovaným luxusním autobusem/minibusem dle programu
 • následující vstupy dle programu - v Marrákeši - do Bahia Palace & Dar Si Said Museum, ve Fesu - do Madresy Bou Inania & Attarine, v Ouarzazate - do Kasbah Taourirt 
 • transfer 4x4 jeepem z Erfoudu do pouště Merzouga
 • jízdu na velbloudech při západu nebo východu slunce v Merzouga
 • službu místního anglicky mluvícího průvodce
 • přepravu zavazadel na letišti (portage of luggage)
 • službu česky hovořícího průvodce
 • asistenci místní CK v Maroku.

CENA NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění - informace v CK
 • spropitné dle uvážení
 • nápoje během jídla
 • individuální výdaje.

Termíny

Termín Dny Odlet Cena / dospělý
Termín Dny Odlet Cena / dospělý