LUXUSNÍ KAMBODŽA | Pobytové, poznávací zájezdy v exotice | Time Travel
+420 261 219 316-9 Po-Pá: 9:00 - 17:00

LUXUSNÍ KAMBODŽA
S česky hovořícím průvodcem

cena od 79 957

FASCINUJÍCÍ KRÁLOVSTVÍ, BOHATÁ HISTORIE, VŘELÉ ÚSMĚVY A NEDOTČENÝ OSTROVNÍ RÁJ

22.02. – 05.03.2024
13 DNÍ / 10 NOCÍ Z PRAHY
S česky hovořícím průvodcem

SIEM REAP – TONHLE SAP - BATTAMBANG - PHNOM PENH - OSTROV KOH RONG  

Tato jedinečná země v jihovýchodní Asii vás nechá nahlédnout do své bohaté historie, uchvátí kulturou a ohromí přírodní krásou. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vás provede chrámy zapsanými na seznamu UNESCO, malebnými vesnicemi, úchvatnými plážemi a  seznámí s přátelskými obyvateli. Při tomto putování zjistíte, proč je Angkor Wat jedním z divů světa, prozkoumáte starobylé město Siem Reap, navštívíte hlavní město Phnom Penh a ponoříte se do autentického kambodžského venkova. Připravte se na okouzlující směs exotických dobrodružství, kulturního odkazu a nádherných přírodních scenérií na tomto poznávacím zájezdu do Kambodži. Buďte připraveni na dobrodružství a zážitky, které vás budou provázet celý život.

 1. DEN, 22.02. PRAHA - DOHA - BANGKOK - SIEM REAP

Sraz cestujících na letišti v Praze. Odlet v odpoledních hodinách do Siem Reap s přestupem v Doze a v Bangkoku. Občerstvení během letů.

 1. DEN, 23.02. SIEM REAP

Přílet do Siem Reap v pozdních odpoledních hodinách. Transfer do hotelu v Sieam Reap, ubytování. Odpočinek po dlouhé cestě.  Večeře – fakultativně. Nocleh.

 1. DEN, 24.02. SIEM REAP (ANGKOR WAT)

Po snídani v hotelu se tuk tukem vydáme ke klenotu Kambodži, do archeologického parku Angkor Wat. Procházka tímto parkem je jako cesta do minulosti, která odkrývá nádherné pozůstatky bohatého kulturního dědictví Kambodži, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Den začneme u jižní brány starobylého města Angkor Thom posledního hlavního města Khmerské říše postaveného na konci 12. století. Jeho název znamená "Velké město" a rozprostírá se na ploše přibližně 10 kilometrů čtverečních. Angkor Thom je známý především díky svým impozantním kamenným branám, z nichž nejznámější je brána Bayon s množstvím obrovských soch tváří.  Od chrámu Bayon vede kolem Baphuonu prašná cesta, kterou brázdí prázdné tuk-tuky a jiné dopravní prostředky, které zrovna vysadily své pasažéry na jednom z chrámů. Tuto cestu lemuje Terrace of the Elephants, neboli Terasa slonů, která je doopravdy podepřena několika vytesanými slony. Další významnou atrakcí v Angkor Thom je hinduistický chrám Phimeanakas z 10. století, který sloužil jako středisko náboženských obřadů. Celé území Angkor Thom je obklopené mohutným opevněním a příkopem, který poskytoval ochranu městu. Vnitřní část města je plná chrámů, teras a dalších historických památek, které představují důležitou část kambodžského kulturního dědictví.

Po obědě navštívíme kořeny prorostlý Ta Prohm a hvězdu představení, neuvěřitelný Angkor Wat. Angkor Wat je největší a nejznámější chrámovou stavbou v parku. Jedná se o monumentální hinduistický chrám postavený v 12. století. Je charakteristický svou impozantní architekturou, precizními reliéfy a vyřezávanými sochami. Chrám se vyznačuje impozantními rozměry, přesnou geometrií a sofistikovaným designem. Má charakteristickou pyramidální strukturu s pěti věžemi uprostřed, symbolizujícími mýtickou horu Meru, sídlo bohů. Vnější zdi Angkor Wat jsou pokryty reliéfy, které vyprávějí náboženské a historické příběhy. Sochy a zobrazují bohy, démony a mytologické bytosti. Interiér chrámu obsahuje posvátné chodby a svatyně. Večer si užijeme cirkusovou show Phare. Večeře - fakultativně. Návrat do hotelu, přenocování v Sieam Reap. 

              Prosím, vezměte na vědomí: Návštěvníci jsou povinni mít zakrytá kolena a ramena na všech posvátných místech. Horní úroveň chrámu Bayon je uzavřena kvůli rekonstrukci, ale přízemní úrovně zůstávají otevřené pro běžnou prohlídku.

 1. DEN, 25.02. SIEM REAP - KOMPHEIM - SIEM REAP

Po snídani se vydáme na krátkou cestu do místní restaurace, kde se zúčastníme půldenního kurzu vaření. Na ekologické farmě se pěstuje řada sezónního ovoce a zeleniny, včetně rajčat, okurek, dýní, jarních fazolí a salátu. Pod vedením jednoho z kuchařů si prohlédneme farmu a nasbíráme čerstvé suroviny, než se vydáme do kuchyně pod širým nebem. Zde se naučíme vařit některé místní pokrmy a pak budeme hodovat na chutných plodech naší práce.  Oběd. Odpoledne se krátkou cestou ze Siem Reapu dostanete do idylické venkovské vesnice Kompheim, kde život plyne mnohem pomalejším tempem. Tato vesnička, která v khmerštině znamená "beruška", je ideálním místem, kde můžete nahlédnout do autentické zemědělské komunity, kde se stále dodržují staré zemědělské postupy. Okolní krajina plná svěžích a úrodných rýžových polí se nachází v blízkosti jezera Tonle Sap. Součástí trasy je prohlídka s místním průvodcem, který se vás upozorní na zajímavé oblasti a snaží se, aby hosté mohli přímo komunikovat s místními obyvateli. Součástí této dvouhodinové procházky je návštěva chrámu pro tradiční požehnání a komunitní školy a dílny HUSK, vzdělávacího zařízení, které poskytuje místním dětem bezplatné vzdělávání v angličtině. Návrat do hotelu v Siem Reap. Večeře - fakultativně. Nocleh.          

 1. DEN, 26.02. SIEM REAP – TONHLE SAP - BATTAMBANG

Po snídani se vydáme na cestu k jezeru Tonle Sap, abychom si užili pozvolnou plavbu do jedné z rybářských vesnic, které se na vodě nacházejí. Zde uvidíme, jak se žije, když proplouváme kolem domů, škol a obchodů, které se pohupují na vodě. Ponoříme se do kambodžské kultury a budeme objevovat život na tomto uctívaném jezeře. Tonle Sap je největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii. Je to jedno z nejvýznamnějších přírodních bohatství země a také je zapsáno na seznamu biosférických rezervací UNESCO. Během suchého období se z jezera stává řeka Tonle Sap, která se vlévá do Mekongu. Nicméně, během deštivého období se proud Mekongu změní a voda se vrátí zpět do jezera, což způsobuje jeho výrazné zvětšení. Tato sezónní změna vody ovlivňuje nejen ekosystém, ale také životy místních obyvatel, komunity žijící v plovoucích vesnicích. Poté budeme pokračovat v cestě do Battambangu a zastavíme se na oběd v místní restauraci. Po příjezdu do Battambangu se ubytujeme v hotelu a poté se vydáme na prohlídku centra města, které je domovem úžasné sbírky koloniální architektury.  Večeře – fakultativně. Přenocování v Battambangu. 

 1. DEN, 27.02. BATTAMBANG – WAT KOR - BATTAMBANG

Během tohoto dne se ponoříte do života v Battambangu a budete žít jako místní. Po snídani se vydáme na půldenní prohlídku místních živností, která nás zavede do srdce battambangského venkova. Rozsáhlá provincie, známá také jako rýžová mísa Kambodži, se skládá z mozaiky rýžovišť a zemědělské půdy poseté  malými vesnicemi. Navštívíme řemeslníky a místní výrobce potravin, včetně sochařů, khmerských výrobců nudlí a rýžového papíru a výrobců krolanů (lepkavá rýže plněná bambusem). Po obědě se vydáme do vesnice Wat Kor, kde se setkáme s majiteli tradičního khmerského domu, který pochází z 20. let 20. století. Zde se dozvíme, jak tento úžasný dřevěný dům na kůlech přežil režim Rudých Khmerů. Odtud se vydáme na z ábavnou jízdu bambusovým vláčkem battambangskou krajinou. Poté se seznámíme se současným khmerským uměním v organizaci Phare Ponleu Selpak, která vyučuje různé druhy umění znevýhodněnou mládež. Večer strávíme hodováním na pouličním jídle během Battambang Foodie Tour.  Přenocování v Battambangu.

Poznámka: Škola Phare je o víkendech a svátcích zavřená.

 1. DEN, 28.02. BATTAMBANG - KAMPONG CHHNANG - PHNOM PENH

Vyměňte ospalé severozápadní město Battambang za rušné hlavní město. Po snídani v hotelu vyrazíme na 5,5hodinovou vyhlídkovou jízdu do Phnompenhu (291 km). Během cest budeme projíždět kolem rozlehlých zemědělských ploch a rýžových polí a malých vesniček tvořených dřevěnými domky na kůlech a živými tržišti. Cestou se zastavíme v malé vesnici v provincii Kampong Chhnang, která je proslulá svou keramikou. Při setkání s vesničany a pozorování jejich každodenních prací nahlédneme do místního života. Poté budeme pokračovat v cestě a zastavíme se na oběd v místní restauraci. Po příjezdu do Phnom Penh se ubytujeme v hotelu . Večeře - fakultativně. Přenocování v Phnom Penhu.

 1. DEN, 29.02. PHNOM PENH

Po snídani se vydáme na projížďku rušným hlavním městem na kole, městem nacházejícím se na soutoku řeky Mekong, Tonle Sap a Bassac. Je to kulturní, politické a ekonomické centrum země s bohatou historií a živou atmosférou. Město nabízí také širokou škálu zážitků a aktivit. Můžete se projít po nábřeží řeky Mekong, navštívit různé trhy a bazary, nebo si užít odpočinek v jednom z místních parků. Phnom Penh je také známé svou bohatou a rozmanitou gastronomií, kde si můžete vychutnat tradiční kambodžská jídla i mezinárodní kuchyně.

Phnom Penh je městem kontrastů, které zároveň odráží historické dědictví i moderní rozvoj Kambodže. Jeho energie, kulturní bohatství a vřelost jeho obyvatel dělají z Phnom Penhu zajímavé místo k návštěvě a poznání.

My se z kola vydáme poznat především nejvýznamnější památky, mezi které patří Královský palác a Stříbrná pagoda, Národní muzeum a Wat Phnom, starobylý chrám na vrcholu kopce. Po obědě v místní restauraci navštívíme Muzeum genocidy Tuol Sleng. Bývalá škola, známá také jako S-21, sloužila Rudým Khmerům jako věznice a mučírna, kde zemřeli desetitisíce Kambodžanů. Dnes jsou v budově umístěny exponáty, obrazy a fotografie mnoha obětí. Návštěvníci si mohou prohlédnout surové cely vybudované ve třídách a mučicí zařízení používaná k vynucování přiznání při stalinských čistkách režimu. Poté zamíříme do Champey Academy of Arts, neziskové školy, která poskytuje výukové programy tradičního kambodžského divadelního umění. Přenocování v Phnompenhu.

Upozornění: Návštěvníci Královského paláce a Stříbrné pagody musí mít zakrytá kolena a ramena.

 1. DEN, 01.03. PHNOM PENH – SIHANOUKVILLE - OSTROV KOH RONG

Snídaně. Ráno opustíme rušný městský život a zamíříme do pobřežního města Sihanoukville (230km, cca 3 hodiny jízdy). Jedeme po silnicích, které se vinou zdánlivě nekonečnými pásy rýžových polí a zemědělské půdy, malými vesničkami a živými městečky. Po příjezdu do přístavu se nalodíme na sdílený motorový člun a vydáme se na více než 45minutovou plavbu na ostrov Koh  Rong. Po ubytování v rezortu máme po zbytek dne volno a můžeme začít žít pohodový ostrovní život, přičemž nás čekají  dny, během nichž se můžeme opalovat a odpočívat na bělostných plážích, prozkoumat vnitrozemí ostrova, džungli nebo se vydat na vodu a prozkoumat další okolní ostrovy. Večeře - fakultativně. Přenocování na ostrově Koh Rong.

 1. 11. DEN, 02.03. - 03.03. OSTROV KOH RONG

Snídaně v hotelu. Volný čas pro koupání, opalování nebo poznávání ostrova. Každý návštěvník si zde najde něco, co odpovídá jeho zájmům a preferencím. Buďte otevření novým zážitkům a objevujte krásu tohoto tropického ráje. Ostrov Koh Rong je domovem několika malebných pláží s jemným pískem a křišťálově čistým mořem. Pláže jako Long Beach, Sok San Beach a Palm Beach jsou ideální pro odpočinek, opalování a plavání. Mnoho zátok a zálivů nabízí také skvělé možnosti pro potápění a šnorchlování, kde si můžete prohlédnout korálové útesy a pestrou mořskou faunu. Na ostrově se nachází také malé vesnice, kde žijí místní obyvatelé. Zdejší komunita je přátelská a přivítá vás s úsměvem. Můžete si vychutnat autentickou kambodžskou kuchyni, procházet se po ostrově a poznat místní kulturu. Koh Rong nabízí také možnosti pro dobrodružství a aktivní odpočinek. Můžete se vydat na trek v tropickém pralese, prozkoumat jeskyně a vodopády, nebo se vydat na noční plavbu výletní lodí, abyste spatřili úchvatné světelné jevy způsobené planktonem.

Ostrov Koh Rong si udržuje svou přírodní krásu a nedotčenou atmosféru. I přes turistický ruch zůstává stále místem, kde si můžete užít relaxaci, přírodu a klid. Celkově vzato, Koh Rong je ostrov, který láká návštěvníky svou nádhernou plážovou scenérií, možnostmi potápění a šnorchlování, přátelskou komunitou a unikátním tropickým prostředím. Je to místo, kde si můžete užít skutečné tropy a uniknout každodennímu shonu.

Večeře - fakultativně. Nocleh.

 1. DEN, 04.03. OSTROV KOH RONG – PHNOM PENH - BANGKOK - DOHA

Vychutnáme si snídani a užijeme si i poslední chvíle na pláži, než vyměníme líný ostrovní život za kosmopolitní hlavní město. Po plavbě na pevninu pokračování cesty na letiště. Odlet večer zpět do Prahy s přestupem v Bangkoku a v Doze. Občerstvení v letadle.

 1. DEN. 05.03. PRAHA

Přílet do Prahy v ranních odpoledních hodinách. Konec programu.

*změna programu vyhrazena*

Tento program můžeme pro Vás připravit i na zakázku ve Vámi zvoleném termínu. Více informací v CK. 


CENA ZÁJEZDU: 79 980 Kč/ OSOBA
Cena platí při min. počtu 14 osob
Příplatek za 1/1 pokoj: 17 400 Kč

CENA ZAHRNUJE:

 • zpáteční letenku Praha – Doha - Bangkok – Siem Reap /Phnom Penh – Bangkok - Doha - Praha s QATAR AIRWAYS vč. odbaveného zavazadla
 • 10 nocí se službou snídaně v hotelích 4*-5* – Siem Reap 3 noci, Battambang 2 noci, Phnom Penh 2 noci, ostrov Koh Rong 3 nocí)
 • 5x oběd v místních restauracích
 • 1x večeře v hotelu v Battambangu
 • klimatizované autobusové transfery po celou dobu zájezdu vč. trajektu mezi Sihanoukville a ostrovem KOH RONG
 • vstupné a vstupenky na všechny památky uvedené v programu
 • službu česky mluvicího průvodce CK TIME TRAVEL při min. počtu 14 osob
 • službu místního anglicky mluvicího průvodce během poznávací částí zájezdu
 • asistenci místní CK.

CENA NEZAHRNUJE:

 • fakultativní výlety, stravování nad ramec programu, nápoje během jídel, cestovní pojištění…
 • dobrovolný poplatek „carbon emission compensation/kompenzace emisí uhlíku“ – USD 1,50/za osobu/denně
 • VÍZUM: online vízum do Kambodži (vyřizení před odletem)  – USD 37/osoba. Na webové adrese http://www.evisa.gov.kh vyplníte dotazník dle návodu, nahrajete svou pasovou fotku a čekáte na vyřízení. Poplatek USD 37/osoba musíte uhradit platnou platební kartou. E-vízum lze použít na všech mezinárodních letištích, ale pouze na třech pozemních přechodech: Poi Pet, Bavet, Cham Yea.

 

Termíny

Termín Dny Odlet Cena / dospělý
18.03.2024 - 30.03.2024 13 Praha Na dotaz
Termín Dny Odlet Cena / dospělý