TCHAJ-WAN & FILIPÍNY | Pobytové, poznávací zájezdy v exotice | Time Travel
+420 261 219 316-9 Po-Pá: 9:00 - 17:00

TCHAJ-WAN & FILIPÍNY
S česky hovořícím průvodcem

cena od 99 900

TCHAJ-WAN & FILIPÍNY
SKVOSTY DVOU VZDÁLENÝCH OSTROVŮ S ČESKY HOVOŘÍCÍM PRŮVODCEM

28.04. - 12.05.2024
15 DNÍ - 12 NOCÍ Z PRAHY

TAIPEI - JEZERO SUN MOON - KAOHSIUNG – KENTING – TAITUNG - TAROKO GORGE - TAIPEI - OSTROV CEBU - OSTROV BOHOL

CENA: 99 900 Kč/ osoba ve dvoulůžkovém pokoji

Vydejte se s námi na nezapomenutelné objevování těchto dvou nádherných ostrovních destinací!

Tchaj-wan nabízí bohatou směs historie, kultury a ohromující přírodní krásy. Během našeho programu se ponoříme do pulzující atmosféry moderních měst Tchaj-wanu, prozkoumáme starobylé chrámy a monumenty, ochutnáme autentickou tchajwanskou kuchyni a užijeme si dech beroucí scenérie od horských vrcholků až po malebná pobřeží. Připravte se na vzrušující dobrodružství, které vás zavede do srdce tchajwanského života a tradic.

Filipíny jsou domovem světoznámých přírodních divů, jako je podzemní řeka anebo rýžové terasy. Najdete zde úžasná místa pro potápění, jedinečnou kuchyni, tradiční festivaly s bohatou kulturou a přátelské místní obyvatelstvo. Navštívíme filipínský ostrov Bohol proslavený svými Čokoládovými kopci a tarsiéry, kteří jsou jedněmi z nejmenších primátů na světě. Pláže na pobřežích ostrova Cebu vás očarují plážemi s bílým pískem a azurovou vodou. Jakmile objevíte krásu těchto ostrovů, nebudete se chtít vracet!

 1. DEN: 28.04. PRAHA - TAIPEI

Sraz skupiny na letišti v Praze. Odlet přímou linkou v dopoledních hodinách do Taipei. Občerstvení během letu. 

 1. DEN: 29.04. TAIPEI

ZastávkyCKS Memorial hallm, chrám Lungshan, čtvrt´ Ximending, Taipei 101

Po příletu v brzkých ranních hodinách transfer do hotelu, ubytování. Volné dopoledne k odpočinku. V poledne odjezd na první seznamování se s městem. Navštívíme CKS Memorial hall - impozantní památník, vybudovaný na počest bývalého prezidenta Chiang Kai-sheka. Stavba s bílou fasádou a modrou střechou slouží jako centrum uctívání a vzdělávání o jeho životě a dědictví. V interiérech se nachází expozice a obrovská socha Chiang Kai-sheka. Každodenně se zde koná slavnostní střídání stráží, které je velmi populární mezi turisty. Stráže, oděné v tradičních uniformách, provádějí precizní ceremoniál, který představuje vážnost a úctu vůči Chiang Kai-shekovi. V okolí CKS Memorial Hall se rozprostírá zelený park, který je oblíbeným místem pro procházky, odpočinek a různé kulturní akce. Kromě samotné památníkové budovy je zde také divadlo, knihovna a umělecké centrum. Pokračujeme k buddhistickému chrámu Lungshan, který je jedním z nejvýznamnějších náboženských míst ve městě. Má tradiční čínský design, s pagodovými střechami, sochami a bohatě zdobenými sloupy. Návštěvníci mají možnost se připojit k místním věřícím při jejich modlitbách a uctívání. Během různých buddhistických svátků a událostí se chrám proměňuje v živé místo s procesí, obřady a tradičními rituály. Kromě náboženského významu představuje Lungshan Temple i důležitou historickou památku. Přes všechny období války a přírodní katastrofy se chrám zachoval a zůstává klíčovým bodem setkávání, meditace a duchovního vyrovnání pro věřící i návštěvníky. Přes pulzující čtvrť Ximending, části plné moderních obchodů, butiků, restaurací, kaváren a nočních klubů se přesuneme až k mrakodrapu Taipei 101 (budova s výškou 508 m byla v době svého dokončení v roce 2004 nejvyšší budovou na světě a držela tento titul až do roku 2010), kde svůj den na místní observatoři zakončíme úchvatným panoramatickým výhledem. Návrat do hotelu, nocleh.

 1. DEN: 30.04. TAIPEI – JEZERO SUN MOON

Zastávky: pagoda Ci´en, chrám Xuanzang (Svatyně svatých mnichů), plavba lodí po jezeře Sun Moon, chrám Wen Wu

Snídaně v hotelu. Odhlášení z pokoje a odjezd k jezeru Sun Moon, překrásnému jezeru nacházejícím se ve středním Tchaj-wanu. Pojmenováno je podle svého tvaru, který připomíná slunce a měsíc. Jezero je obklopeno kopci a zelenými lesy, což vytváří malebné scenérie a idylické prostředí. Toto jezero je oblíbeným turistickým cílem díky svým přírodním krásám a širokému spektru aktivit, které nabízí. Kromě toho je Sun Moon Lake také domovem různých kulturních a historických památek. Na březích jezera se nacházejí chrámy, pagody a kláštery, které odrážejí tradiční tchajwanskou kulturu a duchovnost. Volný čas na fakultativní oběd. Odpoledne se vydáme autobusem kolem jezera a navštívíme nejznámější památky v této oblasti: Ita Thao, domorodou vesnici, kde můžete nahlédnout do kultury a životního stylu lidu Thao. Thaoové, také známí jako Tau, jsou původní etnickou skupinou žijící v oblasti jezera Sun Moon. Mají jedinečnou kulturu a tradiční způsob života, který je spjat s přírodou a jejich přirozeným prostředím. Tradičně byli lovci, sběrači a rybáři, a jejich kultura je důležitým aspektem tchajwanského kulturního dědictví. Thaoové mají vlastní jazyk, který je kriticky ohrožený, a proto se usiluje o jeho ochranu a revitalizaci. Jsou významnou komunitou, která přispívá k bohatství a rozmanitosti tchajwanské společnosti. Dále si prohlédneme majestátní pagodu Ci'en, známou pamětihodnost jezera Sun Moon Lake, kterou nechal postavit zesnulý prezident Čankajšek na památku své matky; chrám Xuanzang, buddhistický chrám zasvěcený významnému mnichovi Xuanzangovi a chrám Wen Wu, impozantní taoistický chrám se třemi sály. Odjezd do hotelu, ubytování. Nocleh. 

 1. DEN: 01.05. JEZERO SUN MOON - KAOHSIUNG

Zastávky: Fo Guang shan, Kaohsiung Love River, noční trh Liuhe v Kaohisungu

Po snídani a po odhlášení z hotelu naše poznávání na Tchaj-wanu pokračuje příjemnou procházkou kolem návštěvnického centra Xiangshan, unikátní budovy určené pro turistické a administrativní účely. Mohutná konstrukce s baldachýnem umožňuje lidem vychutnat si z vrcholu nádherný výhled na jezero Sun Moon. Poté odjedeme do Kaohsiungu, nejlidnatějšího města na jihu Tchaj-wanu, které je zároveň romantickým přístavním městem. První zastávkou po příjezdu je Fo Guang Shan, velký buddhistický klášter založený mistrem Hsing Yunem v roce 1967. Poznávacím znamením kláštera je obrovská socha Buddhy Amitábhy ve zlaté barvě, která je vidět na kilometry daleko, a je zároveň nejvyšší bronzovou sochou sedícího Buddhy na světě. Klášter je ideálním místem pro seznámení se s učením a vývojem buddhismu, nejrozšířenějšího náboženství na Tchaj-wanu. Po prohlídce kláštera se přesuneme z kopce do centra města Kaohsiung. Je čas uspokojit svůj apetit místními pochoutkami na turistickém nočním trhu Liuhe, nejstarším a nejtypičtějším nočním trhu v Kaohsiungu. Zde budete mít možnost ochutnat typické pouliční jídlo města, jako je congee z mořských plodů, dušené solené krevety, mléčný nápoj z papáje, rýžový koláč, smradlavé tofu a mnoho dalších. Odjezd do hotelu, ubytování a nocleh v Kaohsiungu. 

 1. DEN: 02.05. KAOHSIUNG – KENTING – TAITUNG

Zastávky:  Maopitou, park Longpan, maják Eluanpi v Kentingu

Po snídani a po odhlášení z hotelu se vydáme na jižní cíp ostrova, který vyplňuje národní park Kenting, jediný tropický národní park v zemi. Národní park Kenting je známý svými pobřežními geologickými rysy, krajinou a mořskou biodiverzitou způsobenou deformací zemské kůry a tropickým klimatem. Kromě toho je Kenting také rájem surfařů a potápěčů. Celkově má tento NP trochu jinou atmosféru než ostatní národní parky, a to díky slunečnému tropickému podnebí a uvolněné prázdninové atmosféře kombinující pláže a hory. Zastavíme se u Maopitou, doslova kočičího nosu, unikátního přírodního skalního útvaru, který z dálky vypadá jako obrovská krčící se kočka; u Chuanfan Rock - skály s plachtami, dalšího unikátního přírodního skalního útvaru, který vypadá jako plachta lodi, nebo u portrétu bývalého amerického prezidenta Richarda Nixona. Zajímavou zastávkou je i maják Eluanpi, postavený za dynastie Čching. Ubytování v hotelu, nocleh. 

 1. DEN: 03.05. TAITUNG – TAROKO GORGE

Zastávky:  Krásy východního pobřeží

Po snídani a odhlášení z hotelu pokračuje poznávání po Tchaj-wanu cestou podél východního pobřeží, posledního nedotčeného místa ostrova. Ať se vydáte kamkoli, nepřestane vás ohromovat svými okouzlujícími přírodními scenériemi. Zastavíme se na nejznámějších vyhlídkových místech, na každém z nich se nachází jedinečné geologické útvary. První zastávkou je Xiaoyehliu. Přírodní skalní útvary v této oblasti se podobají těm, které se nacházejí v geoparku Yehliu na severním pobřeží Tchaj-wanu, odtud také název. Zde si můžete zblízka prohlédnout tyto jedinečné tvary reliéfu vzniklé zvětráváním a mořskou erozí. Poté navštívíme Sanxientai, kterou tvoří pobřežní ostrov a korálové útesy. Příčný mořský most, který spojuje pevninu s ostrovem, je ikonickou památkou Národní scénické oblasti Východního pobřeží. Další zastávkou je Shitiping (doslova kamenné schody), dobře vyvinutá mořská erozní terasa. Na výběžcích podél pobřeží, které mořská voda erodovala po miliony let, vznikla abrazní plošina, mořské rýhy, mořské útesy a výmoly, které vidíme dnes. Proto je Shitiping také považován za prvotřídní venkovní učebnu geologie. Před návštěvou továrny na mramor v Hualienu se zastavíte u Fanshuliao, jedinečného kaňonu, který je považován za malou verzi soutěsky Taroko. Těžba a zpracování mramoru byly v Hualienu důležitým průmyslovým odvětvím a pomohly zvýšit prosperitu města. Prostřednictvím továrny na mramor a jejích exponátů získáte přehled o významném průmyslovém odvětví v Hualienu. Transfer do hotelu, ubytování, nocleh. 

 1. DEN: 04.05. TAROKO GORGE – TAIPEI

Zastávky:  Taroko, Vlaštovčí jeskyně, Svatyně věčného jara, Tunel devíti zatáček, Útes Cing Sui

Po snídani a odhlášení z hotelu navštívíme nejpozoruhodnější místo na Tchaj-wanu, největší mramorový kaňon na světě - Národní park Taroko. Národní park se nachází ve východní části Tchaj-wanu a byl založen v roce 1986. Park se vyznačuje vysokými horami a strmými soutěskami s rozmanitou škálou divokých zvířat a geologických charakteristik. Nejznámější částí tohoto parku jsou mramorové útesy, které se tyčí až do výšky 1 100 metrů. Dnes se zastavíte u nejoblíbenějších atrakcí: Stezka Shakadang/ Stezka Lushui, Svatyně věčného pramene (chrám Changchun), Vlaštovčí stezka a most Cimu. Nejprve se projdete po stezce Shakadang Trail nebo Lushui Trail, kde řeka jemně protéká mramorovými balvany, zatímco se souběžně klikatí po stezce. Tyrkysově modrá voda řeky je křišťálově čistá, že je vidět koryto řeky i shora.  Další zastávkou je Vlaštovčí stezka. Výmoly na povrchu skály vytvořila spodní voda a prudký proud řeky. V minulosti byly přirozeným místem hnízdění vlaštovek, odtud také název. Při procházce tunely vás ohromí nádherný výhled na mramorové skály sahající až k nebi. Před obědem se ještě zastavíme u mostu Cimu (doslova most mateřské oddanosti), visutého mostu ve tvaru písmene H postaveného z mramoru a pojmenovaného zesnulým prezidentem Čang Ťing-kuem, kde se dozvíte dojemný příběh o milující matce. Poté si uděláte krátkou přestávku v Tianxiangu. Jedná se o rozsáhlou rekreační oblast s říční terasou, kde se nachází mnoho nádherných říčních scenérií, díky nimž je Tianxiang jedním z nejmalebnějších míst.  Odpoledne se zastavíme u svatyně Věčného pramene, pamětní svatyně založené v roce 1958 na památku 225 pracovníků (vojenských veteránů), kteří zahynuli při stavbě dálnice Central Cross-Island. Z dálky můžete vidět vodopád kaskádovitě padající přes sráz pod svatyní, který vytváří malebný výhled. Před ukončením cesty po ostrově Tchaj-wan a návratem do Taipei se zastavíte na návštěvu jednoho z "osmi divů" Tchaj-wanu, útesu Čching-šuej, který je další vizuální pastvou. Stoupající útes je více než 1000 metrů vysoký, táhne se v délce 21 kilometrů a téměř kolmo spadá do moře tak, že si můžete vychutnat rozsáhlý výhled z vyhlídkové plošiny. Odjezd do hotelu v Tchajpej, ubytování, nocleh. 

 1. DEN: 05.05. TAIPEI - CEBU (FILIPÍNY) - BOHOL

Brzy ráno transfer na letiště a odlet v 07:40 hod. z Taipei na Filipíny, na ostrov Cebu. Po příletu následuje prohlídka města Cebu, které je považované za nejstarší město na Filipínách. 

S historickými španělskými pevnostmi, úžasnými mořskými parky a lahodnými pokrmy má Cebu mnoho zážitků k nabídnutí – jak pro podnikání, tak pro potěšení. Po obědě přesun do přístavu a plavba trajektem trvající 2 hodiny na ostrov Bohol. Po příjezdu transfer do hotelu a začátek vašeho plážového pobytu. Volné odpoledne a večer. Nocleh na ostrově Bohol. 

 1. DEN: 06.05. OSTROV BOHOL

Snídaně. Volný den na koupání a individuální aktivity. Nocleh. 

 1. DEN: 07.05. OSTROV BOHOL

Snídaně. Volný den u moře anebo fakultativní výlet k úžasným Čokoládovým kopcům s krátkou zastávkou, abyste se setkali tváří v tvář s nejmenším druhem opice - Tarsier. Výlet zahrnuje plavbu motorovou lodí po řekách Loay/Loboc a oběd na palubě. Nocleh. 

12.DEN: 08.05. OSTROV BOHOL

Snídaně. Volný den na koupání a individuální aktivity. Nocleh. 

13.DEN: 09.05. OSTROV BOHOL

Snídaně. Volný den u moře anebo jedinečný zážitek - fakultativní výlet s pozorováním delfínů a setkáním s želvami na Balicasagu vč. obědu na palubě. Nocleh.

 14.DEN: 10.05. OSTROV BOHOL - OSTROV CEBU

Snídaně. Transfer do přístavu a odjezd trajektem zpět na ostrov Cebu. Ubytování v resortu. Volný den na koupání anebo individuální aktivity. Nocleh na ostrově Cebu. 

15.DEN: 11.05. OSTROV CEBU - TAIPEI - PRAHA

Snídaně. Odhlášení z pokoje a transfer na letiště. Odlet v 11:35 hod. do Taipei. Přílet do Taipei, čekání na letišti nebo individuální odjezd do města. Pokračování vaší cesty do Prahy je ve 23:50 hod. Občerstvení v letadle. 

15.DEN: 12.05. PRAHA

Přílet do Prahy v brzkých ranních hodinách (6:45 hod.). Konec programu.

 **Změna programu vyhrazena **


CENA ZAHRNUJE:

 • zpáteční letenku Praha – Taipei - Cebu vč. odbaveného zavazadla
 • 2x ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* v Taipei na začátku pobytu s early check-in + 1 noc se snídaní v hotelu 4* v Taipei před cestou zpět
 • 1x ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* v Sun Moon Lake
 • 1x ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* v Kaoshiung
 • 1x ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* v Taitung
 • 1x ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4*  v Hualien
 • 5x ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* na ostrově Bohol
 • 1x ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* na ostrově Cebu
 • 1x oběd na ostrově Cebu
 • vstupné a všechny přesuny v klimatizovaném autobuse
 • služby místního průvodce a asistenci místní CK
 • služby profesionálního průvodce CK TIME TRAVEL (min. 12 osob)
 • povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zák.č. 159/99 Sb.

CENA NEZAHRNUJE:

 • spropitné
 • fakultativní výlety
 • pobytové taxy
 • cestovní pojištění (info v CK).

Termíny

Termín Dny Odlet Cena / dospělý
28.04.2024 - 12.05.2024 15 PRAHA 99 900 Kč
Termín Dny Odlet Cena / dospělý