Srí Lanka - okruh + pobyt Hotel Royal Palms, Srí Lanka, 18.3.2018, Polopenze
Srí Lanka
Hotel:
starstarstarstarstar
Termín:
18.3. - 27.3.2018 (10 dní)
Strava:
Polopenze
Doprava:
letecky, Praha
Popis
Ráj na zemi, obrovská tropická zahrada, bohatá na přírodní krásy, omývaná Indickým oceánem. Tropické deštné pralesy, savany, rýžová pole střídající palmové háje a nekonečné čajové plantáže. Velkolepé pozůstatky dávných měst, budhistické chrámy a tajůplná poutní místa na horách připomínají více než 2000 let starou historii. Přímořské pláže se zlatým pískem a průzračnou vodou vybízející k potápění a šnorchlování.
Ubytování
Luxusní dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou velmi dobře vybavené s vlastním sociálním zařízením s velmi moderním designem, individuálně nastavitelnou klimatizací, TV / SAT s domácím videem, telefonem , minibarem, trezorem a vysoušečem vlasů.
Poloha
Hotel se nachází přímo na pláži, 2 km od centra Kalutary, 40 km od mezinárodního letiště v Kolombu.
Vybavení a služby
Hosté zde mají k dispozici hotelovou halu s recepcí, směnárnu, restauraci s mezinárodní i místní kuchyní, bar, bar u bazénu, coffee shop, diskotéku, konferenční místnost a místnost pro pořádání společenských setkání včetně jejich organizace, kadeřnický salon, relaxační centrum, prádelnu a butiky.
Sport a zábava
Venkovní bazén, jacuzzi, tenisové kurty, squashové kurty, hřiště na volejbal a badminton, tělocvičnu; na pláži je možné vyzkoušet některé z vodních sportů. Welness a Spa centrum s řadou přírodních procedur.
Další informace
Stravování:
Polopenze – formou bufetu nebo All inclusive.

KALUTARA, oblast
43 km jižně od Colomba leží město Kalutara, jež bylo kdysi dávno velmi důležitým střediskem trhu s kořením. Dnes je proslaveno spíše výrobou kvalitních proutěných výrobků a košíků. Hned u mostu Kalu Ganga se nachází na hlavní ulici buddhistická dagoba Gangatilaka Vihara. U cesty stojí malinká svatyně, u které řidiči zastavují, aby se tu pomodlili za šťastnou cestu.
Stravování
Polopenze
Doprava
Letecky
Program
1. den
PRAHA - KOLOMBO
Setkání skupiny na letišti v Praze, odbavení. Let do Kolomba s přestupem. Občerstvení v letadle.


2. den
KOLOMBO - GIRITALE
Přílet do Kolomba, setkání se zástupcem místní CK, transfer do hotelu v Giritale. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den
GIRITALE – SIGIRIYA - POLONNARUWA –GIRITALE
Po snídani odjezd do oblasti Sigiriya. Výstup po 2 500 úzkých schodech na skalní pevnost Sigiriya, nazývané též Lví skála, na jejímž vrcholku se nachází pozůstatky velkolepého chrámu, který zde nechal v 5. stol. vystavět král Kashyapa. Kolem skály se rozprostírají rozlehlé vodní zahrady. Za obdiv také stojí světoznámé fresky„nebeských panen“, které nenacházejí v „kapse“ skály. Pokračování do Polonnaruwa, bývalého druhého hlavního města Srí Lanky, které vzniklo v 11. a 12. stol. Od roku 1982 patří toto město na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěva pozůstatků královského paláce a skalní jeskyně Gal Viharaya, kde se nacházejí sochy Buddhy vytesané přímo do skla -Stojící, Ležící a Sedící. Pokračování v prohlídce impozantních míst tohoto starobylého města, jako např. chrámu Shiva, Lotosových lázní, Audienční síně, Sochy krále Parakramabahu Velikého, který zde nechal vystavět jezero a sochy krále Parakrama Samudraya a, pozůstatky Chrámu zubu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den
GIRITALE – DAMBULLA – MATALE – KANDY
Snídaně v hotelu. Přesun do Dambulla. Dambulla jeskyní chrám byl postavem králem Walagambahu v 1. století před Kristem a patří mezi světové dědictví UNESCO. Je to největší a nejlépe zachovalé jeskyně chrámová komplex na Srí Lance. Skála se tyčí 160 m nad okolními pláněmi. Je zde více než 80 dokumentovaných jeskyní. Hlavní atrakce jsou rozloženy do pěti jeskyní, které obsahují sochy a obrazy. Obrazy se zejména týkají Buddhy a jeho života. Nalezneme zde 153 soch Buddhy, 3 sochy králů Srí Lanky a 4 sochy bohů a bohyň. Transfer do Matale. Návštěva zahrady s kořením, díky kterému je Srí Lanka celosvětově proslulá. Budete mít možnost se podívat, jak se pěstují různé druhy koření a také jak se posléze zpracovávají. Návrat do Kandy, posledního hlavního města Srí Lanky, jehož počátky sahají až do 14.stol a patří mezi světové dědictví UNESCO. Jméno „Kandy“ vyvolává představy o kráse a velkoleposti. Mnohé z legend, tradic jsou obdivovány pro svoji jedinečnost. Město je protkáno sítí buddhistických chrámů, z nichž nejznámější je chrám Buddhova zubu. Nezapomeňte navštívit místní bazar, umění, řemesla, museum a kulturní vystoupení. Večeře a přenocování v hotelu.

5. den
KANDY-PERADENIYA – PINNAWALA – KANDY
Snídaně v hotelu, přesun z Kandy do Peradeniya, kde se na 147 hektarech nachází přes 300 druhů orchidejí, léčivých rostlin a vzácných stromů, včetně obrovských palem. Dříve sloužila jako královská zahrada, kterou nechal roku 1371 vytvořit král Wickeamanahu III. Transfer z Peradeniya do Pinnawala do sloního sirotčince. Ten zde vznikl v roce 1975 za podpory vlády se sedmi sirotky slonů, dnes se jich tu v celém komplexu volně pohybuje kolem padesáti. Hlavním úkolem sirotčince je vychovávat a ochraňovat mláďata slonů. Která přišla o svoji matku. Úspěchy sirotčince jsou, známe po celém světě. Bylo o něm dokonce napsáno i několik knih a článků v několika světových jazycích. Za návštěvu stojí krmení slonů pomocí dětské láhve a koupání v nedaleké řece. Přejezd zpět do Kandy. Večeře a přenocování v hotelu.

6. den
KANDY – NUWARA ELIYA – YALA- TISSAMAHARAMA
Snídaně v hotelu, pokračování do Nuwara Eliya, jedná se tzv. sídlo boháčů, kde se nachází jedno z nejlepších 18 jamkových golfových hřišť v Asii. Především je ale tato oblast známá svými čajovými plantážemi a produkcí jedno z nejlepších čajů na světě – cejlonského čaje. Transfer do Yale, jedná se největší národní park na Srí Lance, který má rozlohu 1259 km čtverečních. Nachází se v rohu jihovýchodní části ostrova a je odtud nádherný výhled na oceán. Park, je domovem mnoha druhů zvířat jako jsou sloni, divoká prasata, divoké buvoly, levharti, medvědi, jeleni a krokodýli. Na své si přijdou i milovníci různých druhů ptactva. Transfer do Tissamaharama, večeře a přenocování v hotelu.

7. den
TISSAMAHARAMA – GALLE
Snídaně v hotelu, pokračování do Galle, který patřil mezi nejstarší přístav na Ceylonu a má bohatou historii. Byl centrem holandského režimu v 17 století a majestátní pevností Galle což přináší svědectví tohoto faktu. Město Gale, je jedno z udržovaných koloniálních území Jihovýchodní Asie a bylo zapsáno mezi světové dědictví UNESCO. Holandské muzeum a Holandský kostel patři mezi dvě nejnavštěvovanější atrakce v Galle. Město je také známé díky své jemné domácí krajky a řezbám. Transfer do plážového hotelu Royal Palms. Ubytování. Nocleh.

8. - 9. den
POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU
Polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. V pozdních nočních hodinách transfer na letiště v Kolombu.

10. den
INDICKÝ OCEÁN – KOLOMBO – PRAHA
Odlet do Evropy s přestupem. Občerstvení v letadle. Přílet do Prahy. Konec programu.
Cena zahrnuje
- zpáteční letenku Praha – Kolombo s mezipřistáním
- 5x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji v 4* hotelech na okruhu
- 2x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji
- transfery klimatizovanými autobusy na Srí Lance
- prohlídky dle programu během okruhu včetně vstupů
- služby místního průvodce a asistence místní CK
- služby profesionálního průvodce CK Time Travel na Srí Lance
- povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zák. č 159/99b
Cena nezahrnuje
- spropitné
- cestovní pojištění (lze sjednat fakultativně)
- fakultativní výlety
- vízum na Srí Lanku USD 35
Pořadatelem tohoto zájezdu je TIME TRAVEL s.r.o., IČ 49356861.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.