Srí Lanka okruh + Htl. Tangerine + Paradise Island, Srí Lanka, 18.3.2018, Polopenze
Srí Lanka
Hotel:
starstarstarstar
Termín:
18.3. - 1.4.2018 (15 dní)
Strava:
Polopenze
Doprava:
letecky, Praha
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Srí Lanka okruh (5) + Htl. Tangerine (2) + Paradise Island (5)
Ubytování
Tangerine
Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou moderně vybavené s vlastním sociálním zařízením, individuálně nastavitelnou klimatizací, balkonem s výhledem na moře nebo do zahrady a vysoušečem vlasů.

Paradise Island
Hotel má celkem 250 pokojů, z toho 40 vodních bungalovů, všechny pokoje mají terasu s lehátky s výhledem na moře, koupelnu, klimatizaci, mini bar, telefon, TV, rádio, sejf a venkovní sprchu.
Poloha
Tangerine
Hotel se nachází přímo na pláži, 2 km od centra Kalutary, 40 km od mezinárodního letiště v Kolombu.

Paradise Island
Hotel se nachází přímo na krásné pláži s bílým pískem, cca 15 min. lodí od letiště a hlavního města Male. Výhodou je, že transfery na letiště je možné provádět i v noci vzhledem k relativní blízkosti od letiště.
Vybavení a služby
Tangerine
Hotelovým hostům je zde k dispozici hotelová hala s recepcí, směnárna, restaurace s mezinárodní i místní kuchyní, bar, coffee shop, zařízení pro konference a pořádání společenských akcí včetně jejich organizace, prádelna, butik a obchod se suvenýry.

Paradise Island
Hotel nabízí svým klientům 5 restaurací s mezinárodní kuchyní, bary, disko, konferenční místnost, internet a lékařskou službu.
Sport a zábava
Tangerine
Venkovní bazén, tenisové kurty, squashové kurty, stolní tenis, hřiště na volejbal a na badminton; některé z vodních sportů na pláži. Hosté mohou využívat posilovnu spolu s relaxačním centrem v blízkém hotelu Royal Palms Beach.

Paradise Island
Venkovní bazén s vířivkou, fitness, sauna, masáže, tenis, stolní tenis, volejbal, basketbal, squash, Jacuzzi, šnorchlování, potápění, jízda na vodním banánu, vodní lyže, půjčovna kánoí a motorových člunů, windsurfing, vodní skútr.
Stravování
Polopenze
Doprava
Letecky
Program
1. den
PRAHA - KOLOMBO
Setkání skupiny na letišti v Praze, odbavení. Let do Kolomba s přestupem. Občerstvení v letadle.

2. den
KOLOMBO - SIGIRIYA
Přílet do Kolomba, setkání se zástupcem místní CK, transfer do hotelu v Sigiriya. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den
SIGIRIYA - POLONNARUWA - SIGIRIYA
Po snídani následuje výstup po 2 500 úzkých schodech na skalní pevnost Sigiriya, nazývané též Lví skála, na jejímž vrcholku se nachází pozůstatky velkolepého chrámu, který zde nechal v 5. stol. vystavět král Kashyapa. Kolem skály se rozprostírají rozlehlé vodní zahrady. Za obdiv také stojí světoznámé fresky „nebeských panen“, které se nacházejí v „kapse“ skály. Pokračování do Polonnaruwa, bývalého druhého hlavního města Srí Lanky, které vzniklo v 11. a 12. stol. Od roku 1982 patří toto město na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěva pozůstatků královského paláce a skalní jeskyně Gal Viharaya, kde se nacházejí stojící, ležící a sedící sochy Buddhy vytesané přímo do skla. Pokračování v prohlídce impozantních míst tohoto starobylého města, kde navštívíte např. chrám Shiva, Lotosové lázně, Audienční síň, Sochu krále Parakramabahu Velikého, který zde nechal vystavět jezero a sochy krále Parakrama Samudraya či pozůstatky Chrámu zubu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den
SIGIRIYA - DAMBULLA - MATALE - KANDY
Snídaně v hotelu. Přesun do Dambulla, což je jeskyní chrám, který byl postavem králem Walagambahu v 1. století před Kristem a patří mezi světové dědictví UNESCO. Je to největší a nejlépe zachovalý jeskynní chrámový komplex na Srí Lance. Skála se tyčí 160 m nad okolními pláněmi. Je zde více než 80 dokumentovaných jeskyní. Hlavní atrakce jsou rozloženy do pěti jeskyní, které obsahují sochy a obrazy. Obrazy se zejména týkají Buddhy a jeho života. Nalezneme zde 153 soch Buddhy, 3 sochy králů Srí Lanky a 4 sochy bohů a bohyň. Po prohlídce následuje transfer do Matale, kde navštívíte zahrady s kořením, díky kterému je Srí Lanka celosvětově proslulá. Budete mít možnost se podívat, jak se pěstují různé druhy koření a také jak se posléze zpracovávají. Pokračování do Kandy, posledního hlavního města Srí Lanky, jehož počátky sahají až do 14.stol a patří mezi světové dědictví UNESCO. Jméno „Kandy“ vyvolává představy o kráse a velkoleposti. Mnohé z legend, tradic jsou obdivovány pro svoji jedinečnost. Město je protkáno sítí buddhistických chrámů, z nichž nejznámější je chrám Buddhova zubu. Nezapomeňte navštívit místní bazar, umělecké a řemeslné dílny, museum a kulturní vystoupení. Večeře a přenocování v hotelu.

5. den
KANDY- PERADENIYA - PINNAWALA - NUWARA ELIYA
Snídaně v hotelu, přesun z Kandy do Peradeniya, kde se na 147 hektarech nachází přes 300 druhů orchidejí, léčivých rostlin a vzácných stromů, včetně obrovských palem. Dříve sloužila jako královská zahrada, kterou nechal roku 1371 vytvořit král Wickeamanahu III. Transfer z Peradeniya do Pinnawala do sloního sirotčince. Ten zde vznikl v roce 1975 za podpory vlády se sedmi sirotky slonů, dnes se jich tu v celém komplexu volně pohybuje kolem padesáti. Hlavním úkolem sirotčince je vychovávat a ochraňovat mláďata slonů, která přišla o svoji matku. Úspěchy sirotčince jsou známe po celém světě. Bylo o něm dokonce napsáno i několik knih a článků v několika světových jazycích. Za návštěvu stojí krmení slonů pomocí dětské láhve a koupání v nedaleké řece. Přejezd do Nuwara Eliya, tzv. sídla boháčů, kde se nachází jedno z nejlepších 18 jamkových golfových hřišť v Asii. Především je ale tato oblast známá svými čajovými plantážemi a produkcí jednoho z nejlepších čajů na světě – cejlonského čaje. Večeře a přenocování v hotelu.

6. den
NUWARA ELIYA - YALA - TISSAMAHARAMA
Snídaně v hotelu. Transfer do Yale, největšího národního park na Srí Lance, který má rozlohu 1259 km čtverečních. Nachází se v rohu jihovýchodní části ostrova a je odtud nádherný výhled na oceán. Park je domovem mnoha druhů zvířat jako jsou sloni, divoká prasata, divoké buvoly, levharti, medvědi, jeleni a krokodýli. Na své si přijdou i milovníci různých druhů ptactva. Transfer do Tissamaharama, večeře a přenocování v hotelu.

7. den
TISSAMAHARAMA - GALLE
Snídaně v hotelu, pokračování do Galle, který patřil mezi nejstarší přístav na Ceylonu a má bohatou historii. Byl centrem holandského režimu v 17 století a majestátní pevností Galle, což přináší svědectví tohoto faktu. Město Gale je jedno z udržovaných koloniálních území jihovýchodní Asie a bylo zapsáno mezi světové dědictví UNESCO. Holandské muzeum a holandský kostel patři mezi dvě nejnavštěvovanější atrakce v Galle. Město je také známé díky své jemné domácí výrobě krajky a řezbářství. Poslední zastávkou bude místo, kde dochází k líhnutí želv. Transfer do plážového hotelu. Ubytování. Nocleh.

8. den
POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU
Polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Možnost fakultativních výletů. Nocleh.

9. den
POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU - KOLOMBO
Polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. V odpoledních hodinách transfer na letiště v Kolombu.

10. - 13. den
MALEDIVY
Polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Nocleh.

14. den
MALEDIVY - PRAHA
Polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet.

15. den
PRAHA
Pokračování letu do Evropy. Přílet do Prahy. Konec programu.
Cena zahrnuje
- zpáteční letenku Praha – Kolombo / Male s přestupem
- letištní poplatky ve výši 11500,- Kč Kolombo + Male
- 5x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji v 3-4* hotelech na okruhu
- 2x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji na Srí Lance v HTL Tangerine
- 5x ubytování s polopenzí ve 4/5* hotelu na Maledivách
- transfery klimatizovanými autobusy na Srí Lance
- transfer rychlolodí na Maledivách
- prohlídky dle programu během okruhu VČETNĚ VSTUPŮ
- služby místního průvodce a asistence místní CK
- služby profesionálního průvodce CK Time Travel
na Srí Lance od 6 osob
- povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zák. č 159/99b
Cena nezahrnuje
- vízum na Srí Lanku USD 35 (lze sjednat přes Time Travel 1.100,-kč)
- spropitné
- cestovní pojištění (lze sjednat fakultativně)
- fakultativní výlety
Pořadatelem tohoto zájezdu je TIME TRAVEL s.r.o., IČ 49356861.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.